BLACHY PRUSZYŃSKI - Zakład produkcyjny

Komorów, Sokołów, ul. Sokołowska 32B

Firma Blachy Pruszyński powstała w 1985 roku i od początku swej działalności zajmowała się produkcją akcesoriów z metalu. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nastąpił dynamiczny rozwój firmy oraz ostateczne ukierunkowanie profilu działalności firmy jako producenta pokryć dachowych i elewacyjnych.

Od początku działalności Zarząd zdecydowanie stawiał na ciągłe unowocześnianie zaplecza produkcyjnego jak również podnoszenie kwalifikacji personelu. Taką samą zasadę stosujemy przy doborze naszych dostawców. Zaopatrujemy się w materiał wsadowy jedynie u renomowanych producentów takich jak ThyssenKrupp, Myriad, Ruukki czy też Huta im. Tadeusza Sendzimira. Rozwiązania takie dają gwarancję, że produkt finalny czy to w postaci blach dachówkowych czy blach trapezowych będzie spełniał wszelkie wymagania jakościowe i użytkowe a jego trwałość zapewni długi okres eksploatacji u klienta końcowego.

Firma Blachy Pruszyński rozwija się w sposób ciągły rozbudowując swoją sieć dealerską jak również inwestując w oddziały firmowe, które znajdują się już w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Krakowie i Gdańsku. Od 2000 roku w strukturze firmy znalazły się dwa inne podmioty gospodarcze firma Metkol Pruszyński i Punto Pruszyński. Pierwsza z nich zajmuje się sprzedażą metali kolorowych takich jak miedź, cynk-tytan oraz aluminium natomiast firma Punto Pruszyński zajmuje się produkcją wysokiej jakości paneli aluminiowych i stalowych oraz konstrukcje szkieletowe z blachy ocynkowanej i narożniki aluminiowe perforowane do systemów gipsowo-kartonowych. Cała Grupa Pruszyński jest jednym z głównych dostawców największej sieci hurtowni budowlanych Grupy PSB.

Pozycja firmy Blachy Pruszyński nieustannie rośnie, co widać po rankingach przedsiębiorstw publikowanych w Dzienniku Rzeczpospolita czy też tygodniku Polityka, które klasyfikują naszą firmę wśród pierwszej pięćsetki wszystkich firm w Polsce. Również dziennik finansowy Puls Biznesu pozytywnie ocenił nasze działania przyznając nam po raz drugi tytuł Gazeli Biznesu doceniając dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, wiarygodność oraz skalę poczynionych inwestycji. W 2003 roku blachodachówki Szafir zostały nagrodzone Godłem Promocyjnym Teraz Polska w XIII edycji natomiast w 2005 roku blachodachówki Kron zdobyły Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2005. Firma Blachy Pruszyński od kwietnia 2005 roku funkcjonuje w systemie zarządzania jakością ISO 9001.

wideo

Miniatura wideo youtubeMiniatura wideo youtube