Elektryczne ogrzewanie a fotowoltaika – nowoczesne technologie w domach prywatnych

Materiał informacyjny ECONOVLI
Ogrzewanie elektryczne zyskuje coraz większą popularność wśród osób prywatnych, które próbują znaleźć optymalne rozwiązania, łączące wydajność i energooszczędność. Szczególnie ciekawie prezentują się systemy grzewcze, wspierane przez domowe instalacje fotowoltaiczne. Jakie korzyści daje powiązanie elektrycznego ogrzewania z fotowoltaiką? Jak stworzyć najwydajniejszy sposób na dostarczenie taniego ciepła do wszystkich domowych wnętrz? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu.

OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE – RÓŻNE OBLICZA CIEPŁA W DOMU

Ogrzewanie elektryczne w wielu domach zastępuje dotychczasowe centralne kotły, zasilane paliwami stałymi. Pozwala to zyskać wydajne rozwiązania grzewcze, poprawić komfort funkcjonowania w przestrzeni domowej, a także zbudować niezawodny i czysty system, który sprawdza się we wszystkich wnętrzach.

Jako ogrzewanie elektryczne do domu często stosuje się piece elektryczne, zasilające domowe grzejniki. Bardziej nowoczesnym, wydajnym i proekologicznym rozwiązaniem są pompy ciepła, wykorzystujące do ogrzewania domowych wnętrz ciepło pozyskiwane z powietrza, wody lub gleby. Dużą popularnością cieszą się także niezależne konstrukcje, jak promienniki lub termowentylatory, które można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/. Warto również wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu do większości domowych pokojów, czyli o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym, w formie folii lub mat grzewczych, rozkładanych pod wierzchnią warstwą podłogi zamiast instalacji z cienkich rurek, w których płynie woda.

Urządzenia grzewcze elektryczne powoli stają się standardowym sposobem na zapewnianie komfortu cieplnego w domach prywatnych. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne, gdy połączy się je z fotowoltaiką.

FOTOWOLTAIKA W DOMU – DLACZEGO WARTO W NIĄ ZAINWESTOWAĆ?

Ogniwa fotowoltaiczne na panelach, przekształcają energię słoneczną w prąd stały. Zjawisko to nazywa się efektem fotowoltaicznym. Tak wytworzona energia elektryczna jest magazynowana w specjalnych akumulatorach, a następnie używana do zasilania domowych instalacji lub oddawana do sieci, by ją wykorzystać w sezonie mniejszego nasłonecznienia (zwłaszcza jesienią i w zimie).

Dzięki wykorzystaniu takiej instalacji można zatem pozyskać niemal bez kosztów prąd potrzebny do zasilania domowego ogrzewania elektrycznego. A to solidna oszczędność. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób inwestuje w domową fotowoltaikę, do czego przekonują ich również atrakcyjne dofinansowania rządowe i unijne.

Co można zyskać dzięki fotowoltaice w domu? Przede wszystkim jest to skuteczne i niemal niewyczerpalne źródło energii, która nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, a pozwala na zasilenie rozmaitych instalacji i urządzeń, w tym domowego ogrzewania.

Panele działają sprawnie i gwarantują wiele lat oszczędności, dzięki którym inwestycja w instalację i montaż się zwraca oraz sprawia, że codzienne koszty związane z domem znacząco spadają.

DODATKOWE INSTALACJE – CO DAJE REKUPERACJA?

Jak dodatkowo wesprzeć domową instalację grzewczą? Ciekawym rozwiązaniem są rekuperatory, które również da się zasilać z domowej fotowoltaiki.

Na czym polega działanie takich urządzeń? Jest to rodzaj wentylacji mechanicznej, którą można zasilać przy pomocy energii, wytworzonej z fotowoltaiki. Cały system składa się z czterech przewodów doprowadzających i odprowadzających powietrze z pomieszczeń oraz wymiennika ciepła, dzięki któremu udaje się odzyskać część ciepła, opuszczającego dom wraz ze zużytym powietrzem.

W ten sposób ogrzewanie w domu działa wydajniej, przy równoczesnym ograniczeniu kosztów dla użytkowników, z czego korzysta się coraz chętniej nie tylko w domach pasywnych, ale tak naprawdę w większości wznoszonych obecnie zabudowań mieszkalnych. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na stronie http://kreatordom.com.pl/.

NOWOCZESNE I TANIE OGRZEWANIE DO DOMU – ZWROT W STRONĘ EKO TECHNOLOGII

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z domowym ogrzewaniem i rekuperatorami, pozwala znacznie obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie, a także stworzyć system wydajny, gwarantujący komfort oraz w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego – bez emisji szkodliwych pyłów i innych zanieczyszczeń.

Warto zatem śledzić na bieżąco nowinki na rynku i sprawdzić, jak technologia może poprawić jakość codziennego życia w każdym domu, również w kwestii instalacji grzewczych. A możliwości jest naprawdę wiele.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl
Dodaj ogłoszenie