Rodzaje pomp hydraulicznych - wybierz odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb

Partnerem cyklu jest Mateomarket
mateomarket

Pompa hydrauliczna to podzespół, który jest mocno narażony na awarie. Urządzenie jest intensywnie użytkowanym elementem układu hydraulicznego. Praca pompy ustaje dopiero po wyłączeniu urządzenia przez operatora. Pamiętajmy o tym, że długotrwała praca z pewnością nie pozostaje bez wpływu na stan pompy. Jak działa ten mechanizm? O czym warto wiedzieć? Czym cechuje się pompa hydrauliczna z silnikiem elektrycznym? Jakie rodzaje pomp warto poznać?

 

Pompy hydrauliczne - działanie

Pompy hydrauliczne mają za zadanie zamieniać energię mechaniczną w hydrauliczną. Pompa tego typu zasila układ hydrauliczny za pomocą roboczej cieczy. Najczęściej cieczą jest specjalny olej, który tłoczony jest pod wysokim ciśnieniem i odpowiednią wydajnością. Ciecz z kolei dociera do konkretnego mechanizmy i napędza go, co pozwala na prawidłowe działanie sprzętu. Pompy hydrauliczne umożliwiają działanie siłowników, które odpowiadają za ruch łyżki w koparce. To niezbędne elementy w układach hydraulicznych urządzeń i maszyn, takich jak maszyny budowlane, leśne, rolnicze i inne. 

Pompy hydrauliczne - rodzaje

Jeśli chodzi o pompy hydrauliczne istnieją różne ich rodzaje. W tym przypadku wyróżniamy:

  • Pompy zębate - mogą mieć zazębienie wewnętrzne lub zewnętrzne. Urządzenie cechuje się stałą wydajnością, łatwą konstrukcją i dużą niezawodnością działania. 
  • Pompy śrubowe - to rodzaj pompy wyporowej, gdzie transport cieczy jest wymuszony za pomocą ślimakowej śruby. Nie mamy tutaj zaworów.
  • Pompy łopatkowe - to wyporowa pompa, gdzie proces wypierania roboczej cieczy odbywa się przez zastosowanie płaskich łopatek. Konstrukcja cechuje się szczelnością. Urządzenie posłuży do pompowania gazów i samosmarujących cieczy roboczych. 
  • Pompy wielotłoczkowe - urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w napędach hydraulicznych. W jednym korpusie umieszczone jest kilka lub kilkanaście pomp tłoczkowych. Sprzęty są odporne na zabrudzenia cieczy roboczej i skoki ciśnienia. 

Szeroką ofertę pomp hydraulicznych zapewnia mateomarket.pl. W tym miejscu każdy odbiorca znajdzie takie rozwiązanie, jakie spełni jego oczekiwania. Możemy liczyć na wysoką jakość podzespołów i sprawne działanie. 

Pompa hydrauliczna z silnikiem

Pompa hydrauliczna z silnikiem elektrycznym z pewnością spełni potrzeby nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Istotne jest to, że pompa hydrauliczna z kołem paskowym ma niezwykle szerokie zastosowanie. Wykorzystanie pompy jest w zasadzie niezbędne we współczesnym przemyśle. Uniwersalne urządzenia pozwalają na eksploatację pomp w wielu gałęziach produkcji. Gdzie możemy wykorzystać nowoczesne pompy hydrauliczne? Przede wszystkim w przemyśle chemicznym, papierniczym, mleczarskim, spożywczym, ceramicznym cukrowniczym, samochodowym, samolotowym, elektronicznym i wielu innych. Pamiętajmy o tym, że energia hydrauliczna jest nieoceniona w przemysłowej produkcji. Podczas wyboru idealnej pompy, warto wziąć pod uwagę wydajne urządzenie, które przez długi czas będzie spełniać swoje zadania. 

Pompa hydrauliczna na pasek

Szczególnie ceniona na rynku jest też pompa hydrauliczna z kołem paskowym. Sprzęt wpływa na wydajną i sprawną pracę w wielu miejscach. Niezwykle istotne jest to, że pompy hydrauliczne są trwałym źródłem mocy, które zapobiega wszelkim zanieczyszczeniom. Jakie zalety warto docenić? Tradycyjne systemy odznaczają się prostotą instalacji i użytkowania. Tłoczkowe pompy są odporne na skoki ciśnienia i mogą pracować nawet w trudnych warunkach. Dzielimy je na kilka podtypów, które z łatwością można znaleźć na rynku. 

Jak widać, solidne pompy hydrauliczne są praktycznie niezbędne w wielu firmach. Proces doboru idealnego rozwiązanie bywa sporym wyzwaniem, dlatego warto poprosić o wsparcie specjalistę w sklepie. Najważniejszym zadaniem pompy jest zamiana energii mechanicznej w hydrauliczną. To podzespół, który bywa narażony na awarie. Na szczęście istnieje wiele modeli pomp, które są wykorzystywane na szeroką skalę. 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl