Elewacje z miedzi

Aleksandra Kuśmierczyk
Miedziane okładziny ścienne to dobre zabezpieczenie budynku przed wiatrem, wilgocią i ucieczką ciepła. Przeciwdziałają zawilgoceniu izolacji cieplnej budynku. Pełnią też rolę izolacji dźwiękowej.
Elewacje z miedzi

Elewacje miedziane robi się z blachy miedzianej walcowanej, wstępnie oksydowanej bądź patynowanej. Na takiej powierzchni wytworzy się z czasem warstwa oksydacyjna, zapewniająca ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych.

Niewielkie elementy

Elewacje miedziane mogą mieć różny kształt i formy. Najczęściej robi się je z niewielkich jednorodnych elementów o kształcie rombu, prostokąta lub kwadratu. Mogą być wykonane przez producentów lub zrobione bezpośrednio na placu budowy. Pod względem rozmiaru i faktury przypominają niewielkie dachówki, ale oczywiście mają zupełnie inną strukturę. Takie elementy najczęściej montuje się na zakładkę i zagina na brzegach, w taki sposób by pojedyncze rąbki zachodziły na siebie. Rąbki są ze sobą łączone haczykami ze wszystkich stron, a następnie mocowane żabkami. Ze względu na swoje niewielkie wymiary i rąbki na brzegach są one dość sztywne i całe pokrycie może być mocowane do ramy z listew z zachowaniem odstępów. Wszystkie pozostałe elementy mocuje się za pomocą śrub ze stali nierdzewnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl