Zwycięzcy VIII edycji Programu „Bosch Termotechnika Szkoli”

Artykuł sponsorowany
Bosch Termotechnika
W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a wśród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

– Bardzo się cieszę, że po długiej pandemii mogliśmy zaprosić laureatów i nauczycieli do naszej siedziby w Warszawie na uroczystą galę finałową. Mogliśmy na żywo porozmawiać z uczestnikami programu i zapytać o ich feedback, który jest dla nas niezwykle ważny. Niezmiennie jednak, z edycji na edycję obserwujemy wzrost zainteresowania uczniów programem oraz chęci zdobywania praktycznej wiedzy i kompetencji, które potem mogą wykorzystać wchodząc na rynek pracy. – podsumowuje Piotr Narkiewicz, Dyrektor Marketingu, Region CE, Bosch Termotechnika.

W ramach programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, rekuperacji i pomp ciepła.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Termotechnika.

W VIII edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2021/2022 wzięło udział 403 uczniów z 37 szkół. Natomiast we wszystkich ośmiu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 2000 uczniów z 37 szkół z całej Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl