Instalacje sanitarne - dla projektantów i instalatorów

Ewa Kulesza
To tytuł nowej, bogato ilustrowanej książki wprowadzającej w zagadnienia szeroko pojętej techniki sanitarnej, z uwzględnieniem wymagań z zakresu ochrony środowiska. Publikacja stanowi kompendium praktycznej wiedzy dla projektantów, instalatorów oraz serwisantów nowoczesnych systemów sanitarnych.
Instalacje sanitarne - dla projektantów i instalatorów

Na ponad sześciuset stronach szeroko omówiono materiały i produkty stosowane w instalacjach sanitarnych oraz zagadnienia związane z korozją, przyczynami jej powstawania i sposobami jej zapobiegania. Książka wyjaśnia najważniejsze pojęcia z fizyki, potrzebne instalatorom. Zawiera też szczegółowe informacje na temat przewodów instalacyjnych (ich rodzajów, sposobów połączeń, montażu i mocowań), zaopatrzenia w wodę, armatury, odprowadzania ścieków i instalacji kanalizacyjnych, a także odwadniania dachów.
Szeroko omówiono też zagadnienie energii. Napisano wszystko, co trzeba wiedzieć na temat instalacji gazowych, palników i urządzeń, a także ich konserwacji. Dużo miejsca poświęcono też tematyce przygotowania ciepłej wody użytkowej, urządzeniom sanitarnym, jak również sterowaniu i regulacji. Publikacja zawiera też cenne wskazówki i porady dla instalatorów dotyczące konserwacji domowych instalacji, obsługi klientów i protokołach z wykonywanych czynności. Książkę uzupełniono też wykazem norm i rozporządzeń obowiązujących w kraju. 

Poradnik ma nowoczesną, atrakcyjną szatę graficzną, jest bogaty w fotografie, ilustracje, przekroje, schematy i wykresy. Napisany jest przystępnym językiem. Na koniec każdego rozdziału zamieszczone są ćwiczenia umożliwiające sprawdzenie stanu wiedzy.

To cenne źródło wiedzy dla monterów instalacji sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych, projektantów i serwisantów instalacji, osób budujących i modernizujących domy lub mieszkania, a także uczniów średnich szkół technicznych i studentów wydziałów inżynierii sanitarnej i budownictwa.

Dane książki: tłum. z niem. B. Bartkiewicz, 2008, 190x260, s. 634, rys.1510, płyta CD, druk wielobarwny, oprawa twarda. 
Cena katalogowa: 185 zł

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl