Pralki ładowane od góry – przeżytek czy idealny pomocnik w oszczędności miejsca?

Materiał promocyjny
Jak wybrać idealną pralkę do małej łazienki? Stając przed takim wyborem, mamy tak naprawdę dwie opcje: wybór wąskiej, małej pralki ładowanej od frontu lub pralki ładowanej od góry. Pierwsza opcja mocno ogranicza nam wybór modeli, nie zawsze do końca odpowiadającym naszym oczekiwaniom. Druga – daje większy wybór i może okazać się strzałem w dziesiątkę! Jaką wybrać odpowiednią pralkę ładowaną od góry? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom!

 

Pralka ładowana od góry – najważniejsze wady i zalety

Zakup dużego sprzętu AGD to proces, który najczęściej poprzedzamy szczegółowym zbieraniem informacji. Tylko wtedy nabieramy przekonania, że urządzenie, na które finalnie się decydujemy, jest optymalnym wyborem. Zrozumienie swoich potrzeb i oczekiwań to pierwszy krok ku temu, by zakupiony sprzęt długo nam służył!

Wybierając pralkę ładowaną od góry, dobrze poznać jej wady i zalety, by móc ocenić, na jakie kompromisy będziemy w stanie pójść, a które kwestie są dla nas nie do przejścia.

Oto największe zalety pralek ładowanych od góry:

 • Zajmują mało miejsca, co docenią właściciele niedużych łazienek.
 • Zwykle są tańsze od pralek ładowanych od frontu.
 • Łatwo możemy wkładać i wyciągać pranie – nie musimy się schylać lub kucać jak przy pralce ładownej od frontu.

Czas jednak przyjrzeć się wadom:

 • Nie możemy nic przechowywać na pralce ani bezpośrednio nad nią – przestrzeń nad urządzeniem musi być wolna, by móc bez problemów załadować i rozładować urządzenie.
 • Utrudniona kontrola cyklu prania – bez szybki nie zauważymy, że do białego prania przez pomyłkę dostała się jedna kolorowa rzecz.
 • Zazwyczaj pralki ładowane od góry mają mniej programów prania niż ich ładowane od frontu odpowiedniki – ale nie jest to bezwzględną regułą.
 • Pralki tego rodzaju nie można zabudować ani postawić na niej suszarki.

Mając świadomość wad i zalet, możemy dokonać bardziej przemyślanego wyboru – tak by wybór pralki ładowanej od góry nie był przypadkowy.

Co wziąć pod uwagę, wybierając pralkę ładowaną od góry?

Decyzja zapadła i wiemy już, że następnym modelem, na który się zdecydujemy, będzie pralka ładowana od góry. Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając sprzęt tego typu?

Chociaż większość danych technicznych będzie porównywalna z tymi, które rozpatrywalibyśmy przy wyborze pralki ładowanej od frontu, dobrze zebrać je w jednym miejscu, by spojrzeć na urządzenie kompleksowo.

Oto szczegóły, na które warto zwrócić uwagę:

 • Pojemność bębna – to jedna z decydujących właściwości. Musimy oszacować, jak często robimy pranie i jaka pojemność bębna to dla nas minimum.
 • Generowany hałas – im ciszej pracuje, tym bardziej komfortowo dla nas, zwłaszcza jeśli mamy niewielkie mieszkanie.
 • Klasa energetyczna – gdy mamy pralkę o mniejszej pojemności, istnieje szansa, że pranie będziemy robić częściej.
 • Dostępne programy – warto wybrać te, które odpowiadają naszym potrzebom.
 • Wymiary pralki – także z otwartą pokrywą pralki – żeby widzieć, ile dokładnie potrzebujemy miejsca nad urządzeniem.

Wybór pralki ładowanej od góry to dobre rozwiązanie, jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru konkretnego modelu, warto sprawdzić szczegóły w sklepie internetowym. Każda pralka w sklepie MediaMarkt jest dokładnie opisana, możemy więc porównywać poszczególne parametry urządzeń tak, by wybrać opcję najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl