Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA!

Materiał promocyjny
Marka Beretta - znana w Polsce z produkcji i sprzedaży kotłów gazowych - oferuje również klimatyzatory BREVA - ścienne urządzenia typu split z czynnikiem chłodniczym R32 przyjaznym środowisku. Klimatyzatory BREVA są propozycją marki Beretta służącą zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania.

Urządzenie oferowane jest w 7 wersjach (4 w wersji monosplit i 3 w wersji multisplit) o mocy od 3,5 do 18kW, dzięki czemu możemy dopasować model odpowiednio do naszych potrzeb, dla najlepszego komfortu i maksimum efektywności. Zaawansowany technologicznie inwerter o szerokim zakresie pracy, pozwala dostosować moc klimatyzatora w sposób ciągły analizując zapotrzebowanie budynku, gwarantując stałą temperaturę i redukcję zużycia energii elektrycznej.

 

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA!
BREVA

Klimatyzatory BREVA wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz LED

Marka Beretta, która zawsze była liderem w poszukiwaniu rozwiązań poprawiających wydajność swoich produktów, zapewnia, że klimatyzatory BREVA zostały zaprojektowane tak, aby pracowały jak najefektywniej chłodząc w okresie letnim, jak i grzejąc zimą. BREVA korzysta z czynnika chłodniczego R32 o wysokiej wydajności i niskim wpływie na środowisko, dzięki czemu urządzenia osiągają klasę efektywności A++, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Ponadto zapewnia to zgodność z nowym europejskim rozporządzeniem w sprawie zmniejszenia wpływu fluorowanych gazów na środowisko w atmosferze.

Czy klimatyzator jest urządzeniem energooszczędnym?

Wydajność klimatyzacji i design

Jednostka wewnętrzna BREVA wyróżnia się estetycznym wykończeniem i jakością materiałów, z których została wykonana, a także rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi montaż. Klimatyzatory wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz LED wskazujący aktualną wartość temperatury, tryb pracy sprężarki oraz komunikaty o ewentualnych błędach, którym można sterować za pomocą pilota. Jednostki wewnętrzne serii BREVA charakteryzują się również szerokim zakresem przepływu powietrza, który są w stanie przetworzyć. Oprócz stabilnej temperatury w pomieszczeniu, BREVA na bieżąco oczyszcza powietrze w pomieszczeniu dzięki filtrom antybakteryjnym i fotokatalitycznym, które zapewniają świeże i zdrowe powietrze. Za optymalną wilgotność powietrza odpowiada funkcja osuszania - DRY.

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA!
BREVA

Jednostka zewnętrzna klimatyzatora BREVA

Szczegóły konstrukcyjne jednostek zewnętrznych zostały również dopracowane, aby działały bezproblemowo nawet po wielu latach ekspozycji na warunki pogodowe.

Pobierz instrukcję obsługi klimatyzatora BREVA i kartę produktu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora?

 • Odpowiednia moc. Aby urządzenie było w pełni wydajne, należy prawidłowo dobrać moc urządzenia do wielkości ogrzewanej powierzchni, wymagań pomieszczenia i przyszłych użytkowników. Standardowo w obliczeniach przyjmuje się, że wielkość powierzchni do schłodzenia należy pomnożyć razy sto (w przypadku pomieszczenia  mierzącego 50 m2 będzie to więc 5000 W, czyli 5 kW). Wstępny dobór przed zakupem należy skonsultować z fachowcem.
 • Cicha praca. Zbyt głośna praca urządzenia może okazać się zbyt uciążliwa, zwłaszcza w nocy, dlatego warto zwrócić uwagę na oferowany poziom głośności urządzenia.
 • Funkcja ogrzewania. przydatna zwłaszcza w okresie przejściowym (wiosennym i jesiennym).
 • Wysoka efektywność energetyczna
 • Łatwe programowanie. Warto zastanowić się nad możliwościami, jakie oferują nowoczesne klimatyzatory (sterowanie za pomocą pilota, jak również zdalne sterowanie ze smartfona za pomocą aplikacji)

Cicha praca klimatyzatora

Na komfort otoczenia wpływa również poziom głośności, który jest szczególnie ważny w sypialniach lub gabinetach. Seria BREVA gwarantuje cichą pracę przez cały rok, która jest praktycznie niezauważalna dla ludzkiego ucha (20 dB (A)). Tę funkcję można włączyć zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Urządzenia mają również funkcję "SLEEP", która reguluje pracę klimatyzatora w celu zapewnienia maksymalnego komfortu w nocy podczas snu. W trybie chłodzenia zwiększa o wartość ustawionej temperatury przez użytkownika o 1°C (w odstępie godzinowym) przez pierwsze 2 godziny i utrzymuje temperaturę osiągniętą przez kolejne 6 godzin przed wyłączeniem. W trybie ogrzewania przez pierwsze 2 godziny obniża wartość temperatury zadanej o 2°C w odstępie godzinowym; po 3 godzinach temperatura wzrasta o 2°C na okres 3 godzin przed wyłączeniem.

O czym należy pamiętać podczas użytkowania klimatyzatora?

 • Energooszczędność zależy przede wszystkim od jakości klimatyzatora, usytuowania pomieszczenia w budynku (również wg stron świata), w którym ma być zamontowany, jego izolacji, liczby i rozmieszczenia okien, prawidłowego doboru urządzenia, jak również od sposobu korzystania z klimatyzatora i regularnej konserwacji 
 • Montaż klimatyzacji w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych należy poprzedzić odpowiednimi formalnościami (należy uzyskać zgodę od zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej).
 • Miejsce montażu jednostki zewnętrznej powinno być zacienione.
 • Aby chronić środowisko, należy wybrać klimatyzator z ekologicznym czynnikiem chłodniczym np. R32.
 • Suma mocy jednostek wewnętrznych nie może być większa od mocy jednostki zewnętrznej. 
 • Przy wyborze miejsca montażu zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej nie należy przekraczać maksymalnych odległości podawanych przez producenta.

Sterowanie klimatyzacją za pomocą pilota i zdalne

Każda jednostka wewnętrzna BREVA wyposażona jest w pilot na podczerwień z dużym podświetlanym wyświetlaczem, pozwalającym uzyskać dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora. Na wyświetlaczu pilota zdalnego sterowania można odczytać temperaturę otoczenia oraz programować czas pracy jednostki.

 

Szukasz klimatyzacji do swojego domu? Wybierz BREVA!
BREVA

Pilot na podczerwień z dużym podświetlanym wyświetlaczem

Z zamontowanym (opcjonalnie) zestawem Wi-Fi można wygodnie zarządzać temperaturą nawet z dala od domu. Dzięki dedykowanej aplikacji marki Beretta - BeSmart AC (do pobrania bezpłatnie dla systemów iOS i Android) można ustawić tryb pracy, programować czas pracy i sprawdzić status urządzenia poprzez smartfon i tablet.

Klimatyzatory BREVA w domach marzeń. Filmy przedstawiające zalety klimatyzatorów Breva w programie "Moje wymarzone miejsce".

Ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji Beretta oferuje 3-letnią gwarancję, której warunki można znaleźć na stronie www.beretta.pl lub w karcie gwarancyjnej dołączonej do urządzenia. Dzięki możliwości rejestracji urządzenia na stronie www.beretta.pl, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi klimatyzacji przez Autoryzowany Serwis Beretta są dostępne w bazie danych producenta.

Więcej informacji o tym urządzeniu można znaleźć na stronie www.beretta.pl. Warto na nią zajrzeć również dlatego, że jeśli w obrębie naszych zainteresowań znajdują się urządzenia grzewcze, to można znaleźć tam informacje na temat kotłów gazowych, pomp ciepła i innych akcesoriów. Dodatkowo marka Beretta może pochwalić się nowoczesnymi kotłami z serii X (Mynute X, Exclusive X), wyposażonymi w wymiennik ze stali nierdzewnej, ten drugi również w kolorowy panel sterowania i system kontroli spalania ACC.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji o firmie, odwiedź www.riello.com.

Przydatne linki

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl