ESBE - produkty, które cenią instalatorzy

Materiał informacyjny ESBE
Firma ESBE jest jednym z wiodących producentów rozwiązań branży instalacyjnej. Zawory, siłowniki oraz inne istotne elementy instalacji są projektowane i produkowane z najwyższą starannością. Wszystko po to, by spełniały trzy zadania: zużywały mniej energii, zwiększały komfort użytkowania, zwiększały bezpieczeństwo systemów grzewczych w domach i budynkach użytkowych. Ale które produkty cieszą się wyjątkową popularnością wśród instalatorów i sprawiają, że instalacja spełnia swoje funkcje i jest bezawaryjna? W tym artykule skupimy się na prezentacji czterech głównych produktów z różnych kategorii.

Pierwszym z nich są zawory obrotowe ESBE serii VRG. W zależności od modelu zawory serii VRG występują jako 3 albo 4-drogowe, a także mieszające albo przełączające. Niezależnie od modelu, wszystkie zawory serii VRG charakteryzują się swoją kompaktowością i łatwością w montażu, trwałością i długim czasem eksploatacji oraz doskonałą regulacją co zapewnia użytkownikowi najwyższą wydajność. Zawory tej serii zapewniają precyzyjną kontrolę przepływu w systemach grzewczych i chłodniczych, co powoduje, że są one wyborem wielu profesjonalistów w branży.

*
Figure 1 Zawór mieszający VRG130

*
Figure 2 Zawór mieszający VRG140

*
Figure 3 Zawór przełączający VRG230

*
Figure 4 Zawór mieszający VRG330

Drugim często wybieranym produktem jest siłownik obrotowy ESBE serii ARA600. Ten model idealnie sprawdzi się w sterowaniu zaworami w systemach ogrzewania podłogowego, które są najbardziej popularne w nowoczesnym budownictwie, szczególnie w instalacjach wykorzystujących pompy ciepła. Występuje w trzech wersjach: z sygnałem 2 punktowym (do funkcji przełączania), z sygnałem 3 punktowym oraz proporcjonalnym (do funkcji mieszania). Zaletą siłowników tej serii jest cicha praca oraz wysoka precyzja działania. A dzięki wysokiej jakości materiałów, z których zostały one wykonane, są niezwykle wytrzymałe i niezawodne.

*
Figure 5 Siłownik obrotowy ARA600

Kolejną grupą produktów ESBE cieszącą się popularnością są zawory przełączające serii VZD/VZC/MBA. Zawory serii VZD oraz VZC to szereg kompaktowych zaworów rozdzielających wykonanych z mosiądzu do użytku zarówno w instalacjach grzewczych, jak i innych instalacjach HVAC. Główną ich cechą jest możliwość szybkiej zmiany kierunku przepływu między dwoma obwodami, co oznacza energooszczędne działanie. Natomiast, zawory serii MBA to gama zaworów kulowych z napędem elektrycznym i siłownikiem, które znajdują zastosowanie głównie w instalacjach grzewczych i chłodniczych, wszędzie gdzie wymagana jest maksymalna szczelność instalacji. Zawory ESBE przebadane są, zgodnie z normą EN 1226601, charakteryzują się wysoką szczelnością i nie przepuszczają pęcherzyków powietrza.

*
Figure 6 Zawór przełączający VZC, VZD

*
Figure 7 Zawór kulowy z napędem elektrycznym MBA130

Coraz większą popularnością cieszą się grupy pompowe ESBE serii GRA200/GRA300 z termostatycznym zaworem mieszającym. Grupy pompowe tej serii to kompleksowe rozwiązania do systemów mieszanych z kilkoma obiegami grzewczymi o różnej temperaturze zasilania. Stosowane są one coraz częściej w nowym budownictwie, szczególnie u inwestorów wymagających wysokiej estetyki wykonania, np. w instalacjach z pompami ciepła, w budynkach z mieszanym systemem grzewczym opartym częściowo na podłogówce, a częściowo na grzejnikach czy systemie nadmuchowym. Charakteryzują się wysoką wydajnością oraz energooszczędnością, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz są niezwykle odporne na wszelkie awarie, co czyni grupy pompowe tej serii idealnym rozwiązaniem dla domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych czy też obiektów użyteczności publicznej.

*
Figure 8 Grupa pompowa, z zaworem mieszającym i siłownikiem GRA200, GRA300

Warto wspomnieć, że do końca października wszystkie ww. produkty są objęte korzystną promocją MIX dla Instalatorów, w której nagrodą główną jest smartfon Samsung Galaxy A34 5G, a każdy zakup minimum 2 szt. produktów ESBE w dowolnej konfiguracji, premiowany jest bonem kwotowym przeznaczonym do wydania na zakupy w Allegro. Szczegóły promocji oraz możliwość rejestracji znajdziecie pod adresem https://esbe.eu/pl/aktualnosci/promocja.

Uzupełnieniem oferty ESBE są również zawory stosowane jako komponenty do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń HVAC lub w formie akcesoriów znanych producentów pomp ciepła i kotłów na paliwa stałe, np. biomasowych. Wiele produktów już teraz idealnie wpisuje się w potrzeby branży OZE, jak choćby najnowsze zawory przełączające SLB z powodzeniem wykorzystywane w pompach ciepła przez wiodących producentów w Europie.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się stacje świeżej wody, które idealnie wpisują się w potrzeby większych inwestycji z pompami ciepła montowanych zazwyczaj w układach kaskadowych, w których wymagana jest duża moc grzewcza przy niewielkim zapotrzebowaniu na c.w.u., sprawiając że nie ma potrzeby montażu zasobników c.w.u., tym samym przynosząc oszczędności finansowe, czasowe, a także zwyczajnie samej powierzchni wymaganej do ich instalacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl