Zawory regulacyjne z filtrem – ochrona baterii

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Starannie dopasowana armatura to funkcjonalny element aranżacji łazienki. W trakcie użytkowania jej wewnętrzne mechanizmy są jednak narażone na uszkodzenie przez wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z instalacji wodnej. Aby zapobiec uszkodzeniu baterii, wystarczy stosować trwałe regulacyjne zawory kątowe z długowiecznym filtrem, które wyłapują nawet najmniejsze elementy, jeszcze zanim przedostaną się do armatury.
Zawory regulacyjne z filtrem – ochrona baterii

Ergonomiczna, łatwa w obsłudze i estetyczna armatura to gwarancja zadowolenia użytkowników łazienki. Bateria o ciekawym wzornictwie jest użytkową ozdobą pomieszczenia, dlatego warto zadbać, aby była utrzymana w należytej higienie i czystości. Skupiając się na zewnętrznym wyglądzie armatury, nie zapominajmy jednak o tym, że kryje ona w sobie wrażliwy mechanizm, który bez właściwego zabezpieczenia może ulec uszkodzeniu mechanicznemu przez zanieczyszczenia pochodzące z rur wodociągowych. Jego długowieczność zagwarantują regulacyjne zawory kątowe SCHELL COMFORT wyposażone w filtr z tworzywa sztucznego, który zapobiega przedostawaniu się kamienia, rdzy czy piasku do głowicy ceramicznej i perlatora nawet po dekadach użytkowania.

Zawory regulacyjne z filtrem – ochrona baterii

Zawór z filtrem niezawodną ochroną

W instalacjach wodociągowych, mających często po 50-60 lat, krążą między innymi drobiny piasku czy elementy rdzy. Wraz z wodą pod ciśnieniem przedostają się one do lokalnych sieci i armatury czerpalnej, powodując jej stopniowe niszczenie. Najbardziej wrażliwym elementem baterii jest ceramiczny regulator strumienia wody, stosowany w modelach jednouchwytowych. Jego ewentualne uszkodzenie lub zabrudzenie powoduje problemy z regulacją temperatury
i przepływu wody. Osad dostający się do wnętrza armatury zatyka ją, prowadząc do zmniejszenia ciśnienia wody. Dlatego wielu producentów zaleca demontaż i czyszczenie głowicy oraz perlatora baterii co pół roku. Łatwiejszym i pewniejszym sposobem na ochronę mechanizmu jest zatrzymanie zanieczyszczeń z instalacji wodnej tuż przed baterią. Zapewniają to regulacyjne zawory kątowe SCHELL COMFORT wyposażone w filtry wyłapujące małe elementy o wielkości od 500 do nawet 100 mikrometrów. Można je wyczyścić w szybki i mało kłopotliwy sposób, bez potrzeby demontażu armatury.

Zawory regulacyjne z filtrem – ochrona baterii

Jaki zawór wybrać?

Na rynku można obecnie spotkać wiele modeli zaworów z filtrem. Kluczowym kryterium doboru jest typ armatury, jakość wykonania zaworu oraz łatwość jego użytkowania. W ofercie SCHELL występują zawory regulacyjne z filtrem normalnym (0.5 mm), idealnym dla tradycyjnych baterii jednouchwytowych i dokładnym, wyłapującym bardzo małe cząstki o wielkości nawet 0.1 milimetra. Te drugie są zalecane zwłaszcza do stosowania z armaturą elektroniczną. Przy projektowaniu zaworów z tej serii położono szczególny nacisk na komfortową obsługę i trwałość. Filtr można bardzo łatwo zdemontować i wyczyścić, bez użycia profesjonalnych narzędzi. Wystarczy go odkręcić na przykład za pomocą monety, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą. Elementy filtracyjne w armaturze z serii SCHELL COMFORT wyróżnia bardzo długa żywotność. Zostały one wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie ulega wpływom wody i korozji, co może się zdarzać w przypadku często stosowanych filtrów metalowych. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli motylkowych, zawory kątowe SCHELL zostały wyposażone w poręczne, rowkowane pokrętło, które pozwala na wygodną regulację. Odseparowana komora smarna zabezpiecza wrzeciono, dzięki czemu mechanizm nie ulega zapieczeniu i działa lekko nawet po wielu latach użytkowania. Bezawaryjność oraz wydłużony czas eksploatacji zaworów z serii SCHELL COMFORT zapewnia ponadto podwójne uszczelnienie typu O-ring i odporna na wyrwanie mosiężna złączka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znowu zazieleniliśmy Pomorze. Akcja "Drzewko za surowce wtórne"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl