Zabezpieczenie budynku przed ptakami

Ewa Kulesza
Ptaki, zwłaszcza te w mieście, tylko z pozoru są nieszkodliwe. Najczęściej ich odchody szpecą i niszczą elewacje budynków, są też siedliskiem bakterii i pasożytów. Rozwiązaniem tego problemu może być instalacja specjalnego systemu zabezpieczeń przed ptakami.
Zabezpieczenie budynku przed ptakami

System tworzy skuteczną barierę uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w tych miejscach, w których ich obecność jest z różnych względów niepożądana. Ważne jest, że nie stanowi on zagrożenia dla samych ptaków, w żaden sposób ich nie rani (końce metalowych elementów nie są ostre), a jedynie odstrasza je i ogranicza dostęp do wybranych miejsc.

System nosi nazwę STOP-PTAK i składa się ze sprężystych prętów metalowych ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej, sztywnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości. Produkt jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim na promieniowanie UV oraz niskie i wysokie temperatury. O trwałości tego zabezpieczenia świadczy trzyletnia gwarancja, udzielana przez producenta.

Montaż poszczególnych modułów systemu jest prosty, a w razie potrzeby można je wyginać i dowolnie dzielić na krótsze odcinki. Nadaje się do zastosowania na wszelkiego rodzaju podłożach. Trzeba jednak pamiętać, aby wcześniej dokładnie oczyścić, odpylić i odtłuścić powierzchnię. Podłoże powinno być także suche. Chodzi tu przede wszystkim o takie podłoża, jak beton, cegła, kamień, drewno, papa, blacha mosiężna oraz blacha ocynkowana. System mocuje się klejem montażowym, ale powinien być on najwyższej jakości (rekomendowane wyroby firmy SOUDAL). Można też zastosować silikon. W niektórych przypadkach dopuszcza się montaż za pomocą śrub, kołków, nitów lub opasek, biorąc jednak pod uwagę, że te elementy montażowe trwale uszkadzają podłoże.

System polecany jest do montażu na gzymsach, poręczach balkonów, parapetach, obrzeżach okiennych, krawędziach dachów, pasach podrynnowych, a także elementach architektonicznych. Czasami wykorzystywany jest również do zabezpieczenia różnego typu urządzeń, takich jak np. jednostki zewnętrzne klimatyzatorów, ale również tablice reklamowe czy oświetlenie.

Zabezpieczenie budynku przed ptakami
Zabezpieczenie budynku przed ptakami
Zabezpieczenie budynku przed ptakami
Zabezpieczenie budynku przed ptakami
od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl