Koszt montażu instalacji gazowej w domu

Materiał promocyjny
pixabay.com
Cena za montaż instalacji gazowej w domu jest uzależniona od rodzaju zastosowanych materiałów, kosztów robocizny czy stopnia skomplikowania poszczególnych systemów. Zobacz przykładowy kosztorys montażu instalacji gazowej.

Projekt instalacji gazowej w domu

Ogrzewanie gazem ziemnych w domach jednorodzinnych jest jednym z najczęściej wybieranych systemów grzewczych - głównie ze względu na koszt oraz wygodę użytkowania takiej formy ogrzewania. Taką instalację można wykonać w sytuacji, gdy obok budynku przebiega sieć instalacji gazowej.

Pierwszym krokiem w montażu instalacji gazowej w domu jest wykonanie projektu. Należy zgłosić się w tym zakresie do osoby z uprawnieniami - nieprawidłowe zaplanowanie instalacji gazowej może mieć ogromny wpływ na jej późniejszy montaż oraz potencjalne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Orientacyjny koszt projektu wynosi od 500 do 1500 zł. Przed wykonaniem projektu uwzględnia warunki techniczne oraz wszelkie niezbędne obliczenia na zapotrzebowanie i pobór gazu.

Montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym

Koszt montażu instalacji gazowej w domu zależy od zastosowanych materiałów. Poszczególne elementy mogą być wykonane ze stali lub mosiądzu. Do tego należy doliczyć również koszty usług geodezyjnych, które wahają się między 1000 a 2000 zł. Warto uwzględnić także cenę szafki gazowej z montażem, która wynosi zazwyczaj od 300 do 900 zł. Odbiór przyłącza szacuje się na 150-200 zł. Montaż instalacji gazowej wiąże się także z opłatą przyłączeniową, która wynosi średnio 2000 zł. Materiały budowlane i robocizna to koszt około 150 zł za metr.

Całkowity koszt montażu instalacji gazowej

Orientacyjny koszt całkowity montażu instalacji gazowej szacuje się na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Do kosztów należy wliczyć nie tylko budowę i robociznę takiej instalacji, ale także wykonanie prawidłowego projektu, koszt usług geodezyjnych czy odbioru przyłącza. W tej kwestii warto zgłosić się do ekspertów i nie szukać najtańszych rozwiązań. W końcu chodzi tu o bezpieczeństwo i funkcjonalność instalacji gazowej na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nie warto oszczędzać także na materiałach, które po kilku latach mogą okazać się wyeksploatowane, a instalację będzie trzeba przebudowywać.

Jakich fachowców do montażu instalacji gazowej wybrać?

Montaż instalacji gazowej od początku do końca powinien być wykonany przez specjalistów. Należy wybrać fachowców, którzy zadbają nawet o najmniejsze szczegóły: wykonają próbę szczelności, zapewnią systematyczny przegląd, dadzą gwarancję na poszczególne materiały i usługi. Profesjonalnie wykonana instalacja gazowa pozwoli bezpiecznie korzystać z ogrzewania. Regularnie serwisowana i właściwie eksploatowana instalacja będzie funkcjonalna przez wiele lat.

Cennik robocizny przy instalacjach gazowych zależy od regionu, w którym wykonuje się instalację. Koszt obejmuje także konkretną technologię i materiały, z których się korzysta. Na ostateczną cenę składają się wszelkie prace wykonywane w obrębie domu jednorodzinnego: prowadzenie instalacji gazowej wewnątrz i na zewnątrz budynku, wykonanie podejścia pod licznik czy montaż sublicznika do gazu. Wielu fachowców oferuje przy tym profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie montażu instalacji gazowej. Przy wyborze firmy do współpracy warto kierować się dobrymi opiniami ekspertów i poleceniami. Eksperci muszą posiadać niezbędne uprawnienia zarówno do projektowania, jak i wykonywania instalacji gazowej w domu.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl