Mikrorurki kanalizacyjne i kable światłowodowe – nowoczesne rozwiązania w teletechnice

Materiał informacyjny CELLCO24

Innowacje teletechniczne wymagają stosowania nowych rozwiązań, dzięki którym można tworzyć lub udoskonalać istniejące już sieci. Należą do nich zdecydowanie kable światłowodowe oraz mikrorurki kanalizacyjne, do których mogą one być wdmuchiwane lub zaciągane. Świetnie sprawdzają się one w różnego rodzaju pracach podziemnych, ponieważ służą zwiększeniu wydajności i lepszemu wykorzystaniu istniejącej już infrastruktury.

Zastosowanie mikrorurek w praktyce

Coraz częściej w Polsce pojawiają się już niezwykle popularne w całej Europie mikrorurki. To niewielkie rurki wykonane z tworzyw sztucznych o średnicach od 5 do 14 mm, których zadaniem jest tworzenie nowych kanalizacji o charakterze teletechnicznym. Mogą one również mieć różne grubości ścianek, co pozwala na jak najlepsze ich dopasowanie do konkretnego rodzaju prac podziemnych. W wnętrze mikrorurek wprowadza się metodą wdmuchiwania lub zaciągania kable światłowodowe. Wszechstronność ich zastosowania sprawia, że mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, zarówno do tworzenia nowych instalacji, jak i modernizacji już istniejących.

Duży wybór mikrorurek do tworzenia sieci teletechnicznych

Dzięki rozmaitym parametrom rozmiarowym można z łatwością dostosować mikrorurki kanalizacyjne do konkretnych kabli światłowodowych, które mają biec w ich wnętrzu. Można także tworzyć z nich specjalne wiązki. Korzystne jest wówczas zastosowanie mikrokabli w różnych kolorach, które pozwalają na łatwiejszą identyfikację poszczególnych klientów i ułatwiają ewentualne późniejsze prace modernizacyjne. Nie bez powodu mikrorurki cieszą się coraz większym zainteresowaniem firm telekomunikacyjnych – są one sposobem na obniżenie kosztów prac, a przy tym zwiększenie efektywności działania światłowodu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl