Kratka wentylacyjna z czujnikiem CO2

Redakcja

Kratka wentylacyjna ze zintegrowanym czujnikiem CO2, która samoczynnie dostosowuje przepływ powietrza do parametrów pomieszczenia to nowość w ofercie firmy aereco.

Kratka wentylacyjna aktywuje się (maksym

Kratka wentylacyjna z czujnikiem CO2

alnie otwiera) bardzo prosto - podczas montażu wybiera się jeden z sześciu dostępnych granicznych poziomów stężenia, po przekroczeniu którego, nastąpi całkowite otwarcie kratki. Odpowiedni poziom ustawiany jest na potencjometrze, widocznym po zdjęciu osłony czołowej kratki. Jeśli stężenie CO2 znajduje się poniżej ustawionego poziomu, kratka jest przymknięta, a przepływ znajduje się na poziomie minimalnym. Zapalona zielona dioda na obudowie wskazuje, że jakość powietrza jest zadowalająca. Po wzroście stężenia zanieczyszczeń powyżej ustawionego poziomu, kratka otworzy się, a dioda zmieni kolor na żółty. Stan ten utrzymuje się tak długo, aż wartość dwutlenku węgla nie spadnie poniżej ustawionego poziomu. Otwarcie maksymalne sprawia, że ilość CO2 gwałtownie maleje. Kratka wentylacyjna przymknie się, gdy stężenie będzie się utrzymywało poniżej nastawionego poziomu przez min. 20 minut. Taki sposób sterowania zapewnia utrzymanie optymalnej jakości powietrza oraz zapewnia duże oszczędności energii (w czasie, gdy stężenie zanieczyszczeń jest niewielkie, przepływ powietrza znajduje się na minimalnym poziomie).

Możliwa jest prosta zmiana poziomu stężenia granicznego, które wyzwala otwarcie maksymalne kratki. Zmianę ustawień na potencjometrze można dokonać przed instalacją lub po zamontowaniu kratki w dowolnym momencie funkcjonowania systemu wentylacji.

PoziomStężenie graniczne CO2 w ppm
0pozycja testowa
1
600
2800
31000
41200
51400
61600

Wielofunkcyjna kratka wentylacyjna BXC.CO2 sprawdza się w pomieszczeniach, w których liczbaużytkowników zmienia się wielokrotnie w ciągu doby, a wykonywane czynności nie powodują nadmiernego wytworzenia pary wodnej, np. klasy w szkołach, pokoje biurowe, sale konferencyjne czy nawet szatnie.

Kratki BXC.CO2 mogą kontrolować pracę nawet pięciu innych kratek BXC bez czujnika CO2, tworząc system, który można dostosować do wielkości obsługiwanego pomieszczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl