Moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 – integracja i efektywność systemów grzewczych

Materiał informacyjny ESBE
Żyjemy w epoce, w której ekologia, efektywność energetyczna i przestrzenna stają się kluczowymi wyznacznikami w projektowaniu budynków mieszkalnych i użytkowych. Rozwiązania technologiczne i produktowe, które pozwalają na optymalizację zużycia energii oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej, zyskują na znaczeniu. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 marki ESBE, który wcześniej cieszył się popularnością na rynku włoskim, wchodzi także na polski rynek. Produkt ten łączy w sobie efektywność energetyczną i przestrzenną, funkcjonalność oraz elegancki design.

Konstrukcja i budowa modułu

Flexbox serii GMB600 charakteryzuje się współczesnym podejściem do samej konstrukcji wykonania. Wyprodukowany z wysokiej jakości metalu, pomalowany na biało moduł nie tylko łatwo wtapia się w otocznie i elegancko prezentuje w każdym pomieszczeniu, ale również pomaga w uporządkowaniu wszystkich osprzętów instalacyjnych i chroni je przed zanieczyszczeniem.

Jego kompaktowa konstrukcja – jednostka mieści się w standardowym otworze o głębokości 200 mm - pozwala na montaż zarówno na ścianie, jak i umieszczenie go bezpośrednio w ścianie, co jest szczególnie cenne w mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Możliwość integracji modułu z już istniejącymi systemami grzewczymi, pozwala na montaż jednostki bez konieczności gruntownych modyfikacji infrastruktury oraz dostosowania do planowanej rozbudowy, zapewniając elastyczność w przyszłych projektach.

Dodatkowo listwa maskująca zapewnia estetyczny montaż jednostki we wnęce ściany i umożliwia zakrycie szczeliny pomiędzy obudową modułu a ścianą. Opcjonalnie dostępne są zawory odcinające z wbudowanym termometrem.

Łatwość Montażu

W jednostce zamontowany jest wstępnie rozdzielacz z trzema obwodami. Posiada on funkcję termicznej separacji między zasilaniem, a powrotem oraz zintegrowane sprzęgło hydrauliczne. Funkcją obejścia można łatwo sterować za pomocą śruby regulacyjnej. Dodatkowo, wbudowanie rozdzielacza do modułu wraz z niezbędnym osprzętem na etapie produkcji, pozwala na zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędów instalacyjnych przez wykonawcę systemu.

Moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 jest prawdziwym ,,game changerem’” dla instalacji z wiszącym kotłem gazowym, połączonym z grupą pompową. Dzięki odpowiedniej konfiguracji rozdzielacza z niezbędnym osprzętem w górnej części modułu – rozdzielacz zazwyczaj znajduje się pod grupą pompową –możliwe jest połączenie grupy pompowej z kotłem gazowym. Ponadto cały moduł można instalować w dowolnej pozycji, obracając go w zakresie 90/180/270/360⁰, ponieważ posiada wbudowany zawór odpowietrzający.

Integracja z grupami pompowymi

Moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 marki ESBE pełni funkcję jednostki rozdzielczej, która może obsługiwać dwa lub trzy obiegi grzewcze. Można go także opcjonalnie wyposażyć w grupy pompowe. Zamontowanie grup pompowych marki ESBE w module rozdzielczym Flexbox serii GMB600, daje możliwość podzielenia budynku na kilka stref grzewczych i jednocześnie pozwala zmniejszyć zużycie energii. Uzyskuje się w ten sposób pełną kontrolę nad obiegami grzewczymi oraz komfort temperaturowy w różnych pomieszczeniach!

Grupy pompowe z serii GxA300, DN20 marki ESBE idealnie pasują do modułu, zarówno w wersji z izolacją jak i bez izolacji.

Malgorzata Smuczyńska , Dyrektor Sprzedaży na Polskę oraz kraje Bałtyckie, opowiada, dlaczego warto wybrać moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 marki ESBE:

„W Polsce ogrzewanie podłogowe jest instalowane w wielu budynkach, szczególnie w nowych domach jednorodzinnych oraz mniejszych domach w zabudowie szeregowej. Elegancki Flexbox to doskonałe rozwiązanie dla takich obiektów, w których inwestor często rezygnuje z osobnej kotłowni chcąc powiększyć powierzchnię mieszkalną. Widzimy, że w tego typu niskoparametrowych instalacjach grzewczych, instalatorzy stosują zazwyczaj grupy pompowe serii GFA394 marki ESBE, aby utrzymać temperaturę przepływu na ustalonym poziomie, niezależnie od spadku ciśnienia czy objętości przepływu. Wbudowany w tym urządzeniu zawór termostatyczny, posiada funkcję zabezpieczenia przed poparzeniem, co jest ważne dla ochrony instalacji ogrzewania podłogowego, a także samej podłogi”.

Podsumowując, moduł rozdzielczy Flexbox serii GMB600 marki ESBE jest więcej niż tylko kolejnym urządzeniem grzewczym – to przemyślane połączenie designu, efektywności, oszczędności energetycznej oraz komfortu użytkowania przez współczesnych konsumentów. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie zarówno funkcjonalność, jak i estetykę w swoim domowym otoczeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl