Zawory kulowe

Ewa Kulesza
Zawory kulowe stanowią integralną część każdej instalacji wodociągowej, dlatego od ich niezawodności i szczelności zależy prawidłowe wykonanie wszelkich prac instalacyjnych i remontowych.

Zastosowanie
Każdy zawór dzięki procesowi kontroli jakości gwarantuje bezpieczeństwo. W awaryjnych sytuacjach umożliwia natychmiastowe odcięcie źródła wody, zapobiegając w ten sposób zagrożeniu jakim jest zalanie pomieszczenia. 
Produkty Armatury Kraków SA charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną jak i chemiczną. Na poszczególnych etapach procesu produkcji zawory poddawane są próbom skręcania, zginania i szczelności, mającym na celu zagwarantowanie wysokiej jakości elementów. Każdy zawór posiada pięcioletnią gwarancję oraz Atest Higieniczny i Deklarację Zgodności.

Zawory kulowe
Zawory kulowe

Zaletami zaworów produkowanych przez Armaturę Kraków SA jest ich prosta obsługa i uniwersalność. Każdy zawór posiada ogranicznik położeń „otwarty”, „zamknięty”. Umożliwia to odczytanie na podstawie położenia dźwigni lub pokrętła w jakiej fazie pracy jest zawór, co jest niezmiernie istotne ze względu na zagrożenie uszkodzenia kuli w przypadku pozostawienia zaworu w pozycji niepełnego zamknięcia/otwarcia.
Montaż jest możliwy zarówno w pionie, jak i w poziomie, przez co wyeliminowane zostają ewentualne problemy podczas instalacji. Utrata ciśnienia zostaje zminimalizowana dzięki zmniejszeniu oporów przepływu wody przez zawór.

Budowa zaworu
Korpusy zaworów kulowych wykonane są z kutego mosiądzu CW617W wg PN – EN 12164, następnie zostają poddane obróbce śrutowania, gwintowania oraz zabezpieczania powłoką niklową. Część produktów poprzez proces chromowania zyskuje estetyczne  powierzchnie o wysokiej jakości. Poszczególne części zaworu łączone są ze sobą przy pomocy gwintu oraz uszczelniającego kleju.

Zawory kulowe

Z myślą o swoich klientach Armatura Kraków SA, w swojej nowej ofercie zawarła szeroką gamę zaworów o zróżnicowanych rozmiarach, dzięki czemu istnieje możliwość precyzyjnego doboru produktów do różnych typów instalacji wodociągowych.

Rys historyczny
Armatura Kraków po kilkunastu latach przerwy wraca na rynek z nową ofertą zaworów kulowych. Historia produkcji sięga początków istnienia Fabryki. Od lat dwudziestych XX wieku, najpierw jako Fabryka Armatur Spółka z o.o., następnie jako Krakowskie Zakłady Armatur, przedsiębiorstwo zapisało się na kartach historii jako jeden z czołowych producentów zasuw, zaworów do wody jak
i kurków gazowych.
W 1974 roku dział produkcji zaworów zostaje przeniesiony do jordanowskiej filii nr 3. W latach dziewięćdziesiątych w ramach prywatyzacji jordanowski zakład zostaje wyłączony ze struktur organizacyjnych Armatury, powodując tym samym odejście krakowskiego zakładu od produkcji zaworów.
Rok 2009 to powrót Armatury Kraków SA na rynek z bogatą i pełną ofertą zaworów kulowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sypialnia Krakowa ma swoje stawy. Niewidoczne i tajemnicze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl