Zdalnie sterowany system grzewczy? To rozwiązanie praktyczne i jak najbardziej możliwe

Materiał informacyjny partnera
Materiały prasowe
Zdalne zarządzanie systemem grzewczym z pewnością przyda się w każdym domy. Aplikacje mobilne oferowane przez Bosch Home Comfort są ułatwieniem w obsłudze urządzeń, a także w znaczący sposób wpływają na komfort i efektywność użytkowania nie tylko źródła ciepła, ale całych systemów ogrzewania i ciepłej wody a niektóre z nich wspierają codzienną pracę serwisantów i instalatorów.

Jakie aplikacje mogą przydać się do obsługi domowego systemu ogrzewania?

Bosch HomeCom Easy - inteligentna obsługa z dowolnego miejsca

Bosch HomeCom Easy to aplikacja, dzięki której można łatwo i elastycznie sterować instalacjami grzewczymi przez internet za pomocą smartfona lub tabletu. W ten sposób ogrzewanie jest inteligentnie kontrolowane i indywidualnie dostosowywane do osobistych wymagań użytkownika. Za pośrednictwem aplikacji, użytkownicy klimatyzatorów, pomp ciepła, kotłów, elektrycznych podgrzewaczy wody a wkrótce także systemów solarnych i wentylacji, mogą nimi zarządzać zdalnie. W ten sposób do jednej aplikacji może być podłączonych kilka urządzeń. Dzięki aplikacji można programować indywidualną temperaturę dla każdego pomieszczenia. To także znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania. Aplikacja jest intuicyjna i łatwa w użyciu. Użytkownik może wybrać harmonogram, który najbardziej odpowiada jego stylowi życia. Uzyskane raporty zużycia energii za dany okres, pozwalają na lepszą analizę i wykorzystanie potencjału oszczędzania energii.

Bosch Easy Control – dotyk komfortu

Aplikacja Bosch EasyControl zapewnia mobilne sterowanie domowym systemem ogrzewania wyposażonym w regulator CT200 za pomocą smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym iOS lub Android. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu mobilnego lub sieci WLAN. System sterowany przez Bosch EasyControl może być również wyposażony w elektroniczne grzejnikowe głowice termostatyczne Bosch komunikujące się bezprzewodowo z regulatorem CT200, umożliwiając indywidualne nastawy czasów pracy z indywidualnie zaprogramowanymi temperaturami nawet w kilkunastu pomieszczeniach. Dzięki przetwarzaniu informacji o aktualnej temperaturze na zewnątrz budynku i w pełni modulowanym sterowaniu, systemy z kotłami grzewczymi Bosch wykorzystującymi magistralę EMS i obsługiwane przez Bosch EasyControl osiągają zwiększoną efektywność energetyczną nawet 5% (zgodnie z Dyrektywą ErP). Unikalną cechą tego rozwiązania jest wykrywanie obecności użytkowników. Ogrzewanie wyłączy się lub przejdzie w tryb oszczędzania, pod nieobecność domowników.

Bosch Easy Remote – swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym

Aplikacja Bosch EasyRemote (następcą tej aplikacji w przypadku nowych modeli urządzeń jest aplikacja Bosch HomeCom Easy) przeznaczona jest do mobilnego sterowania systemami grzewczymi z regulatorem CW400 i modułem MB LAN lub MB LANi. Umożliwia ona komunikację online (przez internet mobilny lub sieć WLAN) z automatyką sterującą kotłem lub pompą ciepła, obiegami grzewczymi i ciepłej wody, czyli możliwość swobodnego programowania żądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń, ciepłej wody oraz trybu pracy. Użytkownik ma również dostęp do informacji o stanie pracy kotła grzewczego lub pompy ciepła , ewentualnych nieprawidłowościach, temperaturach wewnątrz i na zewnątrz budynku, a w przypadku zastosowania systemu kolektorów słonecznych, do informacji o aktualnym uzysku solarnym oraz do danych historycznych. Oczywiście praca urządzenia grzewczego w systemie z aplikacją Bosch EasyRemote jest w pełni modulowana, co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne i wpływa na żywotność kotła.

Energy Manager – większa niezależność od dostawców energii elektrycznej i paliw kopalnych

W czasach ograniczonych zasobów energii oraz rosnących cen energii elektrycznej, wielu użytkowników szuka rozwiązania umożliwiającego wytwarzanie energii w sposób możliwie niezależny, zrównoważony i wydajny. Oprogramowanie Energy Manager steruje przepływem energii słonecznej wytworzonej we własnym zakresie, a także jej wykorzystaniem. Połączenie pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej i Energy Managera może zaoszczędzić nawet do 60 procent dotychczasowych kosztów energii elektrycznej. Energy Manager rejestruje dostępną energię z instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii. Równocześnie sprawdza zużycie prądu w gospodarstwie domowym i to, czy w danej chwili pobierana jest sieciowa energia elektryczna. W przypadku wystarczającej nadwyżki z instalacji fotowoltaicznej lub magazynu energii, system włącza odbiorniki, aby wykorzystać dostępną energię słoneczną. Następnie określa wymagania termiczne pompy ciepła. Jeśli algorytm nadal wykrywa nadmiar zielonej energii elektrycznej, pozwala pompie ciepła, najlepiej w połączeniu z inteligentnym sterowaniem poszczególnych pomieszczeń, pobierać moc a temperatura budynku i wody wzrasta do maksymalnej temperatury ustawionej wcześniej przez użytkownika. W efekcie wytwarzanie ciepła jest przesuwane na czas, w którym dostępna jest nadwyżka energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej a powstałe ciepło akumulowane jest w instalacji, zbiorniku buforowym oraz w murach i posadzkach budynku. Jeśli nadal występuje nadwyżka, ładowany jest magazyn energii. Oprogramowanie, a co za tym idzie jego algorytm, zlokalizowane jest w domowym sterowniku inteligentnego domu Bosch Smart Home Controller II , który jest połączony ze wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem sieci lokalnej tworząc Bosch Smart Home. Energy Managerem można łatwo sterować za pomocą aplikacji. Zarządzanie energią w budynku prowadzące do zwiększenia auto konsumpcji jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do podniesienia efektywności systemów grzewczych zaprojektowanym przez Bosch.

Wszystkie niżej wymienione aplikacje można pobrać bezpłatnie z Google Play lub AppStore.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl