MySMART – nowoczesny kocioł kondensacyjny z inteligentnym sterowaniem

Artykuł sponsorowany
Kocioł kondensacyjny MySMART
Kocioł kondensacyjny MySMART Beretta
Kotły kondensacyjne MySMART marki Beretta stanowią kompleksowe rozwiązanie dla każdego mieszkania i domu jednorodzinnego, gwarantują m. in. oszczędności eksploatacyjne, zadowolenie wynikające z łatwej obsługi urządzenia oraz większą swobodę w montażu. Kotły te są również jednymi z najbardziej efektywnych energetycznie gazowych urządzeń kondensacyjnych na naszym rynku.

Sercem owego urządzenia jest rurowy wymiennik o unikalnej budowie, który wykonany jest ze stopu aluminium i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna materiału, z jakiego jest wykonany, pozwala na równomierny rozkład temperatury, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa trwałość wymiennika. Natomiast jego struktura zapewnia pełny przepływ wody kotłowej (bez spadków ciśnienia), zapobiega osadzaniu się kamienia oraz umożliwia jego pełną konserwację, co zwiększa trwałość urządzenia i obniża koszty eksploatacji.

Inteligentne sterowanie z poziomu smartfona lub tabletu w standardzie

Kocioł wyposażony jest w inteligentny programator BeSMART ze sterowaniem poprzez WiFi. Programator BeSMART WiFi umożliwia użytkownikowi zdalne sterowanie i zarządzanie komfortem cieplnym we własnym domu, a także kontrolę kotła poprzez WiFi za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Z poziomu mobilnego urządzenia można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła. Dzięki bezpłatnej aplikacji BeSMART można się przekonać, jakie proste i intuicyjne jest programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła.

Perfekcyjnie dobrana moc

Kocioł MySMART, jak i pozostałe kotły kondensacyjne marki Beretta dedykowane do mieszkań oraz domów jednorodzinnych, są certyfikowane RANGE RATED. Homologacja RANGE RATED umożliwia dostosowanie maksymalnej mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, do wielkości ogrzewanej powierzchni i wyliczeń projektanta (z zakresu modulacji kotła).

Szeroki zakres modulacji

Kolejnym elementem mającym duży wpływ na niższe koszty ogrzewania jest bardzo szeroki zakres modulacji mocy. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy (2,8 kW), znacząco redukuje częstotliwość włączania i wyłączania się urządzenia, w efekcie wydłużając jego żywotność.

Energooszczędna pompa z synchroniczną modulacją

Dzięki zastosowaniu energooszczędnej pompy GRUNDFOS UPM 3 FLEX AS 15- 70 AO-AC RO o modulowanej prędkości (PWM) i współczynniku efektywności energetycznej EEI≤0,20 oraz wymiennika kondensacyjnego (o którym mowa była już wcześniej), kocioł MySMART charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej i gazu. Słowo „FLEX” w nazwie modelu pompy oznacza możliwość dostosowania wysokości podnoszenia pompy (ustawienie fabryczne – 6 m) do wymagań instalacji, bez konieczności wymiany wbudowanej pompy na inną.

Bogate wyposażenie

Kocioł MySMART jest bogato wyposażony. W standardzie znajduje się m.in. programator BeSMART ze zdalnym sterowaniem poprzez WiFi, pełna konsola przyłączy hydraulicznych wraz z zaworami odcinającymi c.o. z filtrem, obudowa przyłączy hydraulicznych oraz zestaw przezbrojeniowy na gaz LPG.

8 lat gwarancji

W związku z wysoką jakością urządzeń marki Beretta, firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. proponuje 8-letnią gwarancję na kotły kondensacyjne MySMART, której szczegółowe warunki znajdują się w karcie gwarancyjnej do kotła i na stronie internetowej www.beretta.pl. Dzięki rejestracji kotła na rejestracja.beretta.pl, użytkownik zostanie poinformowany o planowanym przeglądzie urządzenia, a w przypadku zagubienia karty gwarancyjnej, wszystkie dane odnośnie serwisowania kotła znajdą się w bazie danych producenta.

Beretta jest częścią Riello Group, wiodącego dostawcy innowacyjnych technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz automatyki budynków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl