Fotokatalityczny oczyszczacz powietrza

Agnieszka Jurewicz
Większość naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach, w pracy czy też w domu. Często powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone. Wirusy i alergeny to niewidoczne, ale realne zagrożenie dla naszego organizmu. Świeże i czyste powietrze to ochrona przed alergiami i gwarancja dobrego samopoczucia.
Fotokatalityczny oczyszczacz powietrza

Wciąż nie przywiązujemy dostatecznie dużo uwagi do powietrza, którym oddychamy na co dzień. Wiemy, że musimy podłączyć do domu prąd, wodę i ogrzewanie, a zapominamy o właściwej wentylacji i oczyszczaniu powietrza, którym na co dzień oddychamy. Ignorujemy zagrożenia, których nie widać gołym okiem, a należy zdawać sobie sprawę z tego, że powietrze zawiera różnego rodzaju cząstki, które działają niekorzystnie na nasz organizm i samopoczucie. Wiele z nich jest tak małych, że bez problemu dostają się do płuc. Zanieczyszczenie powietrza powodowane jest przez następujące czynniki:

  • kurze i pyły;
  • roztocza;
  • mikroorganizmy – bakterie i przetrwalniki, wirusy, zarodniki grzybów;
  • dym papierosowy;
  • substancje organiczne pochodzące ze środków chemicznych stosowanych w domu;
  • pyłki roślinne i sierść zwierząt;
  • zapachy.

Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na ludzi chorych na astmę, alergię i inne choroby układu oddechowego. Części zanieczyszczeń nie jesteśmy w stanie uniknąć, jednak nie jesteśmy zupełnie bezbronni w walce o świeże powietrze w domu. Z pomocą przyjdą nam różnego typu oczyszczacze powietrza.

Jak działa filtr fotokatalityczny?

Działanie filtra opiera się na reakcjach chemicznych zachodzących pod wpływem światła. Reakcja polega na rozłożeniu substancji, która jest elementem filtra na substancje silnie utleniające: nadtlenek wodoru i rodnik wodorotlenowy. Substancje te utleniają zanieczyszczenia, które rozkładane są do substancji nieszkodliwych – dwutlenku węgla i wody. Filtry fotokatalityczne mają zastosowanie również jako biofiltry – przeznaczone są również do neutralizacji mikroorganizmów.

Fotokatalityczny oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza MC707

Jakość powietrza w pomieszczeniach mierzona jest obecnością w powietrzu niepożądanych substancji. Są to m.in. alergeny, ciężkie alergeny (mieszanina alergenów i substancji wzmagających), wirusy i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz powietrza MC707 firmy Daikin usuwa 99,6% wszystkich alergenów (w tym roztocza i pyłki), 99,99% bakterii i rozkłada 95% zapachów.

Technologia Flash Streamer

Cechami charakterystycznymi oczyszczacza powietrza MC707 są: 8-warstwowy system filtrujący zawierający nowy filtr z bio-przeciwciałami oraz technologia Flash Streamer. Oczyszczanie powietrza zaczyna się od usunięcia większych cząstek przez filtr wstępny. Następnie pracę rozpoczyna filtr z bio-przeciwciałami. Jest to aktywny filtr, którego działanie oparte jest na przeciwciałach. W ciągu minuty usuwa z powietrza wszelkie wirusy. Elektrony emitowane przez Flash Streamer powodują działanie utleniające, dzięki czemu usuwane są takie związki chemiczne jak formalina. Dodatkowo Flash Streamer poprawia działanie filtrów fotokatalicznych w urządzeniu. Dzięki temu z powietrza eliminowana jest większa ilość alergenów i substancji wzmacniających, zwiększona jest siła dezynfekcji, a nieprzyjemne zapachy usuwane są jeszcze skuteczniej.

Fotokatalityczny oczyszczacz powietrza

Ciche działanie, łatwa obsługa

MC707 przeznaczony jest do oczyszczania pomieszczeń o powierzchni do 48 m². Jego działanie jest ciche jak szept (do 16 dB A w trybie cichej pracy). Obsługę oczyszczacza ułatwia zdalny sterownik. MC707 ma łatwy do czyszczenia panel przedni. Dostarczany jest z 7-letnim zapasem głównych filtrów. Oczyszczacz MC707 jest oszczędny, gdyż czujniki zapachów i kurzu określają poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniu. W zależności od stężenia zanieczyszczeń uruchamia tryb intensywny lub ekonomiczny.

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl