Instalacje sanitarne – ekonomiczny system

Redakcja
Pexfit Pro to system rur polietylenowych i złączek zaprasowywanych z PPSU – tworzywa sztucznego o bardzo dobrych parametrach.
Instalacje sanitarne – ekonomiczny system

Wysokiej jakości materiały i szeroki asortyment złączek gwarantują szybki i bezpieczny montaż instalacji. Pexfit Pro można stosować zarówno
w etażowych, podtynkowych lub natynkowych instalacjach grzewczych i sanitarnych, jak i w pionach instalacyjnych, czy piwnicach (większe rozmiary rur i złączek).
O jakości i wszechstronności systemu świadczą jego parametry techniczne. Rury wykonane są
z usieciowanego fizycznie polietylenu (PE-Xc). Pexfit Pro może być więc stosowany bez ograniczeń
w instalacjach wody użytkowej, a jego okres użytkowania przekracza okres eksploatacji budynku.

Instalacje sanitarne – ekonomiczny system

Wyjątkowe są również złączki zaprasowywane wchodzące w skład systemu. W odróżnieniu od innych oferowanych na rynku systemów rur wielowarstwowych łączonych w technice zaprasowywania, złączki o średnicy do 25 mm nie wymagają pierścienia samouszczelniającego
o przekroju okrągłym (o-ring). Po zaprasowaniu tworzą trwałe i szczelne połączenie przy korpusie złączki. Umożliwia to PPSU – materiał o doskonałych parametrach zastosowany do produkcji złączek o średnicy od 14 do 25 mm. Dzięki  właściwościom jest on często wykorzystywany w technice medycznej i przemyśle lotniczym. Uniwersalne złączki można z powodzeniem stosować w wysokich temperaturach, w instalacjach wody użytkowej lub instalacjach grzewczych. To także właściwości materiału sprawiają, że stosowanie o-ringu staje się zbędne. W momencie zaprasowywania powierzchnia uszczelniająca kształtki z PPSU łączy się rurą z tworzywa sztucznego, co zapewnia szczelność na całej długości.

Pr

Instalacje sanitarne – ekonomiczny system

osta obróbka, maksimum bezpieczeństwa

Innowacyjne złączki Pexfit Pro pozwalają na szybką, a zatem ekonomiczną obróbkę. Rura
po przycięciu nie wymaga - jak w przypadku konkurencyjnych systemów - kalibracji, usuwania zadziorów lub rozpęczniania. Instalator od razu osadza tutaj złączkę na rurze. Oszczędza to wiele czasu i obniża koszty prac instalacyjnych. Głębokość osadzenia można łatwo sprawdzić
we wzierniku tulei zaciskowej także po zaciśnięciu połączenia. Zaprasowywanie po obwodzie umożliwia montaż złączek w małych odstępach w przeciwieństwie do systemów z tulejami ślizgowymi, gdzie konieczne jest zachowanie znacznie większych odstępów.
Bezpieczeństwo zapewnia profil SC-Contur. Jeśli jakakolwiek złączka nie została zaprasowana, natychmiast po napełnieniu instalacji wyraźnie widać w tym miejscu wypływającą wodę. Pozwala
to łatwo zauważyć błąd i zaprasować połączenie unikając późniejszych problemów w trakcie eksploatacji.

Instalacje sanitarne – ekonomiczny system

Kompletna oferta

Wszystkie elementy Pexfit Pro produkowane są w Niemczech. System zapewnia niezwykle bogaty wybór złączek i kształtek o średnicach od 14 do 63 mm oraz różnych rodzajów rur: wstępnie izolowanych, z rurą ochronną, standardowych lub wykonanych z materiału PE-RT.

Złączki o średnicy od 14 do 25 mm zrobione są z PPSU, a te o średnicy od 32 do 63 mm z niezwykle wytrzymałego brązu, podobnie jak wszystkie złączki gwintowane. Asortyment obejmuje także elementy dodatkowe m. in. rozdzielacze, łuki przyłączeniowe do grzejników czy rozety. Do wykonywania połączeń można stosować wszystkie zaciskarki firmy Viega z pasującymi szczękami, a także ręczne zaciskarki systemowe Pexfit Pro.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl