Jak ukryć elementy sanitarne?

Ewa Kulesza
Rury, przelewy, węże natryskowe nie są tym, czym chcielibyśmy się chwalić w naszej łazience. Armatura ma być funkcjonalna, niezawodna i najlepiej niewidoczna.

Pod umywalką i…
W nowoczesnych, eleganckich łazienkach zależy nam, aby wszystkie zbędne podłączenia oraz rury były niewidoczne. Dzięki systemom podtynkowym możemy ukryć rury sanitarne, spłuczkę ze stelażem WC i armaturę. Tym samym ograniczamy do minimum widok wszystkich tych instalacji. Jednak nie wszystkie instalacje możemy schować w ścianie. Są takie elementy, do których musimy mieć łatwy dostęp. Tak jest między innym z rurą odpływu wody, montowaną pod umywalką. Musi być ona idealnie dopasowana, jednak z uwagi na różne odległości oraz często trudno dostępne przestrzenie pod umywalką nie jest to łatwe zadanie. W przypadku nietypowego montażu warto zastosować rurę, która daje możliwość regulacji jej długości. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania wymiarów instalacji do zastanych warunków.

Jak ukryć elementy sanitarne?
Jak ukryć elementy sanitarne?

…pod wanną
Wannę ustawia się z reguły w narożniku łazienki i obudowuje tyko dwa jej boki. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zapewnić dostęp do syfonu, by można go było w każdej chwili oczyścić czy wymienić. W takich przypadkach najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wstawienie w obudowę płytki maskującej z magnesami lub tak zwanych drzwiczek rewizyjnych.

Jak ukryć elementy sanitarne?
Jak ukryć elementy sanitarne?

Do odprowadzania wody z wanny służą połączone zestawy przelewowo-spustowe. Montowane są one tuż nad posadzką, pod przyborem sanitarnym w punkcie, gdzie panuje ograniczona ilość miejsca. Sam przelew z pokrętłem umożliwia zamknięcie i otwarcie odpływu wody. W wannie widać jedynie jego obrotową końcówkę, całość jest schowana na zewnątrz i obudowana płytkami ceramicznymi.

Jak ukryć elementy sanitarne?

Nowoczesne przelewy pozwalają również na większą swobodę podczas podłączania do podejścia kanalizacyjnego. Są w ofertach producentów i takie, które można bezpośrednio połączyć z wężem natryskowym. Umożliwia to między innymi sprawne podnoszenie i opuszczanie automatycznego korka oraz ułatwia operowanie samym wężem, gdyż ma on funkcję automatycznego zwijania. Połączenie drenażu z przelewem daje również pewność, że pod wanną nie pojawi się wilgoć. Takie rozwiązanie pozwala również na spore oszczędności finansowe. Nie trzeba bowiem kupować osobnej baterii z wylewką, wystarczy bateria wannowa, gdyż wanna napełnia się przez sam przelew, który to umożliwia. A to tylko jedna z możliwych kombinacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl