Klimatyzacja dobrze izolowana

Redakcja
Nawet najlepszy klimatyzator nie spełni swojego zadania, jeśli zaniedbamy kwestię izolacji. Preizolowane rury Tubolit Split firmy Armacell, stworzone z myślą o systemach typu Split, zapewnią nie tylko dobrze działającą klimatyzację, ale pozwolą zredukować koszty jej eksploatacji.
Klimatyzacja dobrze izolowana

Proste, jednoczęściowe klimatyzatory powodują hałas, który może obniżyć przyjemność płynącą z przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlatego też coraz większą popularność zdobywają systemy typu Split/Multisplit, w których część wyposażona w głośną sprężarkę znajduje się na zewnątrz budynku, a czynnik chłodzący jest transportowany do jednej lub więcej części wewnętrznej. Decydując się jednak na tego typu rozwiązanie należy pamiętać, by odpowiednio zadbać o izolację rur, w których znajduje się czynnik chłodniczy. Proponowane rozwiązanie jest kompleksowe - pozwala w prosty i efektywny sposób zapobiec zarówno stratom energii, jak i niepożądanej wilgoci mogącej skroplić się na zimnych rurach.

Nie trać energii
Tubolit Split jest preizolowanym przewodem stworzonym z myślą o współpracy z systemami klimatyzacyjnymi Split lub Multisplit i przystosowany do nowych gazów chłodniczych R-410A oraz R-407C. Przewód składa się z miedzianej rurki chłodniczej zgodnej z normą EN 12735-1, która otoczona jest oryginalną izolacją Tubolit. Jest to materiał wykonany na bazie polietylenu, który charakteryzuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Jego zastosowanie pozwoliło ograniczyć wymianę ciepła pomiędzy otoczeniem, a czynnikiem chłodzącym, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji całego systemu. Dodatkowo certyfikowana, ciągniona rurka chłodnicza ma jednolitą powierzchnię pozbawioną szwów

Klimatyzacja dobrze izolowana

spawalniczych, co zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom powstałym podczas wyginania. Całość pokryta jest białą folią poliolefinowo-kopolymerową, która nie tylko zabezpiecza przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV, ale również zapewnia estetyczną integrację z fasadą budynku. Kolejną zaletą użycia przewodów jest wyeliminowanie zjawiska kondensacji pary wodnej, którego efektem może być pojawienie się na ścianach nieestetycznych zacieków. Dzięki zamkniętej strukturze komórkowej oraz kompleksowemu rozwiązaniu pozwalającemu na montaż bez rozcinania izolacji i połączeń klejonych wyeliminowano problem zarówno kondensacji, jak i nasiąkania izolacji wilgocią.

Szybka instalacja
Niewątpliwym plusem jest również łatwy montaż. Zarówno izolacja, jak i rurka chłodnicza są miękkie i łatwo poddają się gięciu, a jednolita struktura rury wyklucza możliwość kruszenia się spawów. Sama izolacja jest nakładana na rurkę już w fabryce, co po pierwsze znacznie skraca czas montażu całej instalacji, a po drugie całkowicie eliminuje ryzyko nieprawidłowego jej założenia. Tubolit Split jest dodatkowo przystosowany do współpracy ze złączkami wtykowymi typu SAE, dzięki czemu podłączenie przewodów jest wyjątkowo proste, a czas instalacji całego systemu jest skrócony do minimum.

Cena netto: od 4,09 do 72,45 zł/m.b. w zależności od rozmiaru rury oraz ceny miedzi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rewolucja na poczcie: e-Doręczenia mają zastąpić awizo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl