Ogrzewacz wody z grzałką ceramiczną

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Ogrzewacz wody z grzałką ceramiczną

Pojemnościowy ogrzewacz wody z grzałką ceramiczną, która ogranicza zjawisko osadzania się kamienia kotłowego oraz CERAMIC MG System zapewniający lepsze zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza zbiornika to nowości firmy Atlantic Polska.

Ciepłą wodę chcielibyśmy mieć zaraz po odkręceniu kranu, o stałej temperaturze, a najlepiej niedrogo. Może nam to zapewnić elektryczny pojemnościowy ogrzewacz wody model VM N4C/VMARS, który dysponuje dużą rezerwą ciepłej wody, dzięki czemu istnieje możliwość obsługi wielu punktów poboru wody, nawet gdy jednocześnie korzysta z nich kilka osób. Zapewnia pobór energii elektrycznej w tańszej taryfie (nocnej), co zdecydowanie obniża koszt jego eksploatacji. Jako wymiennik c.w.u. może współpracować z dowolnym źródłem zewnętrznym produkującym ciepłą wodę jak kocioł, kolektor słoneczny, pompa ciepła itp.

Ogrzewacz wody z grzałką ceramiczną

Ogrzewacze pojemnościowe w odróżnieniu od ogrzewaczy przepływowych mają grzałki elektryczne
o stosunkowo małej mocy. Dzięki temu można bez problemu podłączyć je do standardowych instalacji elektrycznych. Ogrzewacz ma maksymalną pojemność 150 l,
w związku z czym nie ma konieczności podłączenia go do sieci trójfazowej (400 V). Zaletą pojemnościowych ogrzewaczy wody jest także brak ograniczeń w przepływie ciepłej wody - biorąc tylko pod uwagę pojemność zbiornika. Zanim zdecydujemy się na konkretny ogrzewacz, powinniśmy dokładnie określić swoje oczekiwania co do sposobu korzystania z ciepłej wody. Istotna jest tu wielkość naszego domu, typ mieszkania, liczba punktów poboru wody, liczba domowników, wyposażenie łazienki, kuchni oraz potrzeby i przyzwyczajenia domowników.

Zazwyczaj przyjmuje się, że 4-osobowej rodzinie wystarczy ogrzewacz o pojemności 100-150 l. Pojemnościowy ogrzewacz z grzałką ceramiczną to urządzenie naścienne, wiszące w pozycji pionowej, o pojemności: model VM N4C - 50 l, 80 l i 100 l, oraz model WMARS -150 l. Wystudzeniu wody w urządzeniu zapobiega termostat utrzymujący stałą temperaturę i izolacja termiczna, którą stanowi kilkucentymetrowa (2-8 cm) warstwa wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Ogranicza ona straty zgromadzonego ciepła do minimum. Dla pojemnika o pojemności 100l nie przekraczają one 1 kWh na dobę. Duży wpływ na żywotność urządzenia ma, oprócz jakości wody, sposób zabezpieczenia zbiornika przed korozją. Zasobnik wykonany jest ze stali wysokogatunkowej, pokrytej warstwą emalii ceramicznej. Do szczególnej ochrony zbiornika przed korozją służy system ochrony antykorozyjnej CERAMIC MG, czyli specjalnie skonstruowana anoda magnezowa, zawierająca w swej strukturze niespotykane dotąd nigdzie inhibitory współpracujące ze środowiskiem wodnym oraz grzałką ceramiczną, pozwalając na zdecydowanie lepsze i bardziej wydajne zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza zbiornika, niż ma to miejsce w przypadku systemu tradycyjnego.

Ogrzewacz wody z grzałką ceramiczną

Jedną z najważniejszych części ogrzewacza jest grzałka. Najnowocześniejszym rozwiązaniem stosowanym w przypadku ogrzewaczy pojemnościowych jest grzałka ceramiczna.
W odróżnieniu od standardowo używanej grzałki nurkowej, grzałka ceramiczna (sucha) nie jest bezpośrednio zanurzona w wodzie, ale znajduje się w specjalnej obudowie. Obudowa posiada dużą powierzchnię wymiany ciepła, dzięki czemu temperatura pracy na styku z wodą jest na tyle niska, że zjawisko osadzania się kamienia kotłowego ograniczone zostało praktycznie do zera. Grzałka zapewnia równomierne ogrzewanie na całej swej powierzchni, a podczas ewentualnej wymiany nie wymaga opróżnienia zbiornika z wody, co zdecydowanie oszczędza czas (wymiana trwa tylko 5 min) oraz koszt potencjalnej obsługi serwisowej. Wraz ze wzrostem temperatury wody w ogrzewaczu rośnie jej ciśnienie. Przekroczenie ciśnienia dopuszczalnego (zwykle 0,6 MPa) doprowadziłoby do zniszczenia zbiornika, dlatego urządzenie wyposażone jest w zawór bezpieczeństwa. Ogrzewacz wody posiada również system ochrony antybakteryjnej ANTILEGIONELLOSE. Dzięki odpowiedniej nastawie fabrycznej oraz lepszej kontroli temperatury wewnątrz zbiornika, zmniejsza się ryzyko rozmnażania bakterii Legionelli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sypialnia Krakowa ma swoje stawy. Niewidoczne i tajemnicze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl