Rozwiązania ESBE: Optymalizuj Koszty Ogrzewania, Szanując Środowisko

Materiał informacyjny ESBE
W Polsce aktualnie mamy sporo możliwości uzyskania wsparcia finansowego inwestycji w domach jednorodzinnych, począwszy od dotacji na termomodernizację i nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne instalacje do produkcji energii cieplnej i elektrycznej w ramach programów Czyste Powietrze (wymiana kotłów stałopalnych i termomodernizacja w istniejących domach), Moje Ciepło (instalacja pomp ciepła w nowych domach), Mój Prąd (instalacja paneli fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła w domach z instalacją PV), poprzez możliwość odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej, po wyżej omawiany program umożliwiający oszczędzanie zużycia wody Moja Woda.

Z kolei w budynkach wielorodzinnych można skorzystać z programu ”Ciepłe Mieszkanie” (wymiana źródeł ciepła na paliwo stałe, instalacja fotowoltaiczna i termomodernizacja budynków wielorodzinnych), który po zmianach planowanych w drugiej połowie 2023 r. (rozszerzenie beneficjentów o wspólnoty mieszkaniowe), może zacznie cieszyć się większym zainteresowaniem.

Firma ESBE dostarcza beneficjentom tych programów rozwiązania oparte na ekologicznych systemach grzewczych i ciepłej wody użytkowej, które wpływają na obniżenie zużycia energii, zwiększają komfort i bezpieczeństwo instalacji wodnych. Każdy produkt ESBE sprosta wymaganiom dot. realizacji tych programów. Jednak w tym artykule opowiemy o produktach cieszących się szczególną popularnością wśród instalatorów oraz klientów firmy ESBE.

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym wysokim zainteresowaniem cieszą się grupy pompowe firmy ESBE, w szczególności grupa pompowa serii GRA200/300 z zaworem mieszającym i siłownikiem, która współpracuje z większością sterowników dostępnych na rynku (nie tylko firmy ESBE). Grupy pompowe tej serii przeznaczone są do obiegów grzewczych, w których wymagana jest doskonała regulacja przepływu i temperatury, szczególnie tam, gdzie wymagane są niskie temperatury wody powrotnej. W komplecie grupy pompowej znajduje się 3-drogowy zawór mieszający, siłownik (do wyboru 230V lub 24V), dwa zawory odcinające z termometrami w pokrętle, zawór zwrotny, wspornik ścienny, wysokiej klasy izolacja termiczna oraz pompa cyrkulacyjna o wysokiej sprawności (produkcji Wilo lub Grundfos). Nasze grupy pompowe są kompaktowe i składają się z wysokiej jakości komponentów. Dzięki swojej kompaktowej budowie po zakończeniu montażu potrzebują one tylko tyle miejsca, aby możliwe było ich podłączenie do instalacji. Grupy pompowe firmy ESBE nadadzą się w systemach wentylacji i ogrzewania w blokach, fabrykach, domach jednorodzinnych i nie tylko.

Grupa Pompowa GRA200,300

Kolejnym produktem cieszącym się popularnością, który idealnie nada się przy ogrzewaniu podłogowym oraz grzejnikowym to zawór mieszający 3-drogowy serii VRG131. Doskonała regulacja zaworu zapewnia najwyższą wydajność co przekłada się na obniżenie zużycia energii. Zawory wykonane są ze specjalnego stopu mosiądzu, dzięki czemu można je stosować nie tylko w instalacjach grzewczych, ale również chłodniczych. Zawory tej serii posiadają również aktualny atest PZH. Seria VRG dostępna jest w różnych rozmiarach (DN15-50) oraz z różnymi rodzajami przyłączy, co pozwala na zastosowania w różnych instalacjach. Oferta obejmuje zawory z czterema rodzajami przyłączy — z gwintem wewnętrznym, zewnętrznym, złączką zaciskową i nakrętką obrotową. Zawory wyposażone są w pokrętła z materiału antypoślizgowego i ograniczniki pracy, które ułatwiają ręczną obsługę, a dzięki możliwości stosowania w połączeniu z siłownikami ESBE ARA600, zawory tej serii można z łatwością zautomatyzować.

Zawór mieszający VRG131

Przy instalacjach grzewczych, zalecamy również przyjrzeć się sterownikom stałotemperaturowym firmy ESBE serii CRA200, które wyposażone są w inteligentne oprogramowanie oraz system samoadaptacyjny ESBE, które nie tylko zwiększają wydajność urządzenia, ale umożliwiają również jego rozbudowę do wersji z regulacją temperatury w trybie wewnętrznym, z korektą pogodową lub w trybie mieszanym. Inteligentne oprogramowanie umożliwia aktualizację sterownika, wykorzystanie modułu pokojowego jako pilota lub urządzenia nastawczego. Dzięki temu CRA200 jest sterownikiem typu Plug&Play. Ulepszając funkcję Plug&Play, stworzyliśmy również system samoadaptacyjny i oprogramowanie, które rozwiązują wszystkie problemy związane z wydłużonym czasem reakcji, opóźnieniami i niestabilnym działaniem urządzenia. System samoadaptacyjny ESBE odpowiada za wartość współczynników PI (wzmocnienie Proportional and Integral), ucząc się zachowań systemu i rozwiązując rzeczywiste problemy zamiast instalatora. System samoadaptacyjny odpowiada za szybką i stabilną pracę sterownika, eliminując problemy związane z opóźnieniami lub wydłużonym czasem reakcji urządzenia. Zapewnia również wysoki poziom regulacji i komfort użytkowania. Dzięki temu sterowniki serii CRA200 sprawdzają się w pracy w dowolnych warunkach i ustawieniach.

Sterownik CRA200

Podsumowując, firma ESBE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów, oferując ekologiczne i efektywne rozwiązania, które doskonale integrują się z programami wsparcia finansowego. Wprowadzenie produktów do obiektów jedno- i wielorodzinnych przyczynia się do oszczędności energii, komfortu użytkowania oraz troski o środowisko naturalne. Dzięki nim inwestycje w poprawę efektywności energetycznej stają się bardziej dostępne i korzystne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl