Instalacja rozsączająca

Redakcja
System Waterloc - nowość w ofercie firmy Marley - pozwala na całkowite zagospodarowanie wody opadowej w miejscu powstawania opadu oraz na zachowanie naturalnego obiegu wody na obszarach zurbanizowanych i tym samym przyczynia się do odnawiana zasobów wód gruntowych.
Instalacja rozsączająca

Instalacja rozsączająca pozwala w sprzyjających warunkach na całkowite odłączenie się od kanalizacji deszczowej. Zaś w sieci kanalizacyjnej system włączony do kolektora może odbierać z niego nadmiar ścieków opadowych.

Retencja
Czasowe zatrzymanie nadmiaru odprowadzonej wody deszczowej z powierzchni trwałych budynków i terenu w czasie długotrwałych bądź bardzo intensywnych opadów. Woda stopniowo jest uwalniana z ustawionym natężeniem przepływu do kanalizacji deszczowej przy pomocy studni upustowej z regulowanym dławikiem. Retencja spowalnia spływ wód opadowych do kanalizacji, a dalej do odbiornika, przez co znacznie redukuje ryzyko podtopień.

Rozsączanie

Instalacja rozsączająca

Odbiór wody deszczowej odprowadzonej z powierzchni trwałych i czasowe zatrzymanie w podziemnym zbiorniku zbudowanym z modułów Waterloc®, z którego woda stopniowo wsiąka w otaczający grunt (pod warunkiem, że grunt jest przesiąkalny Kf >10-6 m/s). System pozwala na całkowite zagospodarowanie wody opadowej w miejscu powstania opadu oraz na zachowanie naturalnego obiegu wody na obszarach zurbanizowanych i tym samym przyczynia się do odnawiania zasobów wód gruntowych.

Instalacja rozsączająca umożliwia w sprzyjających warunkach na całkowite odłączenie się od kanalizacji deszczowej. Zaś w sieci kanalizacyjnej system Waterloc® włączony do kolektora może odbierać z niego nadmiar ścieków opadowych.

Instalacja rozsączająca

Pozyskanie wody deszczowej
Zbieranie wody deszczowej dla celów użytkowych, takich jak podlewanie trawników, prace porządkowe, czy zasilanie spłuczek w.c., a nawet pralek. Kurczenie się zasobów wód gruntowych oraz wzrastające koszty uzdatniania wody do jakości wody pitnej i koszty jej przesyłu sprawiają, że zastępowanie wody pitnej przez wodę deszczową zyskuje na znaczeniu.

Moduły Waterloc® są o wiele bardziej wydajne od tradycyjnych metod rozsączania wód opadowych. Mają one trzykrotnie większą pojemność retencyjną niż rów żwirowy.
Wytrzymała konstrukcja modułów pozwala na dowolne zagospodarowanie terenu nad instalacją. Przy odpowiednich warunkach posadowienia dopuszczalny jest ruch samochodów ciężarowych po nawierzchni ponad instalacją.

Instalacja rozsączająca

Moduł Waterloc® 250
Geometria i materiał dobrano tak, aby zapewnić długotrwałą wytrzymałość na nacisk pionowy i poziomy oraz obciążenia dynamiczne.

Instalacja rozsączająca

Dane techniczne:

  • Wymiary: 1200 x 800 x 290 mm
  • Objętość: 250 l
  • Współczynnik akumulacyjny: 0,95
  • Przyłącza: standardowo 110/160/200
    (opcjonalnie 315/400)
  • Materiał: PP
  • Waga: ok. 12 kg
  • Uchwyty ułatwiające przenoszenie i montaż.

Unikalna konstrukcja modułu sprawia, że zajmuje on mało miejsca w transporcie i składowaniu. Na czas transportu możliwe jest wsunięcie jednego modułu w drugi i tym sposobem zmieszczenie na jednej palecie 24 modułów (6 m³ łącznej objętości modułów).

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl