Inteligentny, ekologiczny, ekonomiczny – podgrzewacz wody XXI wieku

Artykuł sponsorowany
Hybrydowy ogrzewacz wody Lydos Hybrid.
Hybrydowy ogrzewacz wody Lydos Hybrid. Ariston
Połączenie dwóch źródeł energii: energii elektrycznej i odnawialnej energii pompy ciepła to nowatorskie rozwiązane zastosowane w hybrydowym ogrzewaczu wody. Taka technologia pozwala na 50 proc. oszczędności w domowym budżecie w porównaniu z najbardziej wydajnym standardowym elektrycznym podgrzewaczem wody.
  • Lydos Hybrid to nadzwyczajny komfort: szybki i łatwy dostęp do ciepłej wody.
  • Lydos Hybrid dostarcza ciepłą wodę na pierwszy prysznic o 15 proc. szybciej niż inne standardowe elektryczne podgrzewacze wody
  • Szybsze podgrzewanie wody jest możliwe, gdy zwiększymy moc elektryczną aktywując funkcję Boost
  • Zaprojektowany tak, aby umożliwić idealne dopasowanie do wymagań instalacyjnych jak dla standardowego elektrycznego podgrzewacza wody

Taką absolutną nowość na rynku zaprezentowała firma Ariston. Ten hybrydowy ogrzewacz wody Lydos Hybrid sprawdzi się nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale i na przykład w domku letniskowym. Z powodzeniem można go zastosować wszędzie tam, gdzie nie ma połączonego gazu wówczas z powodzeniem zastępuje tradycyjne piecyki gazowe i kosztochłonne elektryczne ogrzewacze wody. A unikalna technologia opracowana przez specjalistów firmy Ariston zapewnia komfort użytkowania ciepłej wody, przy okazji zmniejszając roczne zużycie energii.

Sprawdź tutaj ile energii oszczędzisz z Lydos Hybrid

Jakie ma zalety?

Unikalność rozwiązania polega na zastosowaniu dwóch komplementarnych sposobów ogrzewania wody. Technologia oparta jest na odnawialnym źródle energii, czyli pompie cieplnej, wykorzystującej ciepło z otoczenia. Urządzenie bez dodatkowych kosztów zamienia ciepło z otaczającego pomieszczenia do podgrzania wody używanej w codziennym życiu, do kąpieli czy mycia naczyń. Dodatkowo pozwala na ogrzanie wody za pomocą energii elektrycznej zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy wziąć szybki prysznic.

Jak działa urządzenie?

Korzystając z Lydos Hybrid jesteśmy w stanie oszczędzić do 50 proc. energii potrzebnej do ogrzania wody standardowym elektrycznym podgrzewaczem. To solidna oszczędność w domowym budżecie każdej rodziny. Instalacja urządzenie jest prosta. Podgrzewacz korzysta z już istniejących przyłączy ogrzewaczy elektrycznych, a nowoczesny design wpasuje się w niemal każdą nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń.

Podgrzewacz wody Lydos Hybrid wyróżnia się klasą energetyczną A.
Podgrzewacz wody Lydos Hybrid wyróżnia się klasą energetyczną A. Ariston

Inteligentne podgrzewanie wody

Absolutnym hitem jest funkcja I-Memory, dzięki której urządzenie zapamiętuje przyzwyczajenia i dostosowuje ilość ciepłej wody do cyklu dnia użytkownika. Utrzymuje większe zasoby w porach kąpieli, a obniża w momencie, gdy nie ma nikogo w domu. Producent pomyślał również o sytuacjach, gdy cykl życia użytkownika zostanie zaburzony i będzie potrzebował kąpieli w zupełnie innej porze niż zwykle. Nie musi wtedy czekać godziny na podgrzanie wody do odpowiedniej temperatury. Korzystając z funkcji Boost, ciepłą wodę potrzebną do wzięcia prysznica uzyska już po paru minutach. Gotowości zostanie zasygnalizowany na panelu.

Dzięki funkcji I-Memory urządzenie zapamiętuje przyzwyczajenia i dostosowuje ilość ciepłej wody do cyklu dnia użytkownika.
Dzięki funkcji I-Memory urządzenie zapamiętuje przyzwyczajenia i dostosowuje ilość ciepłej wody do cyklu dnia użytkownika. Ariston

W jaki sposób Lydos Hybris zapamiętuje preferencje użytkownika?

Urządzenie uczy się trybu funkcjonowania użytkownika dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu I- Memory. Efektywne zarządzanie technologią hybrydową zawsze wybierze najkorzystniejsze rozwiązanie, używając grzałki elektrycznej lub pompy ciepła. W pierwszym tygodniu po zakupie urządzeni temperatura wody ustawiana jest manualnie przez użytkownika, a algorytm uczy się profilu zużycia wody. Od drugiego tygodnia oprogramowanie już samodzielnie dostosowuje temperaturę na podstawie poprzednich użyć. Ta funkcja zapewnia dostarczanie ciepłej wody w odpowiednim momencie i jest w stanie zapamiętać tryb użytkowania ciepłej wody nawet na przestrzeni czterech tygodni.

Kilka trybów dostosowanych do wszystkich potrzeb

Urządzenie posiada trzy tryby działania - Green, Program oraz Boost. Przy pierwszym z nich, maksymalna możliwa a do osiągnięcia temperatura wody to 53°C. Grzałka uaktywnia się tylko w trybie antylegionella (woda podgrzewana jest do takiej temperatury, która zabija rozwijające się bakterie) lub w przypadku usterki pompy ciepła. Tryb Program pozwala z kolei na ustalenie, o której godzinie chcemy mieć wodę podgrzaną do danej temperatury. W tym programie pompa ciepła ma zawsze priorytet. W programie Boost pompa ciepła i grzałka działają razem do osiągnięcia 53°C. Jeśli po naciśnięciu funkcji Boost ustawimy wyższą temperaturę niż 53°C, woda będzie dalej nagrzewany jedynie grzałką elektryczną.

Komfort podgrzewania wody

Urządzenie zapewnia szybki i łatwy dostęp do ciepłej wody. Ma być dostosowane do każdego rodzaju przyzwyczajeń w codziennym użytkowaniu. Producenci po przeprowadzeniu wewnętrznych testów zapewniają o 15 proc. szybszym podgrzewaniu wody w porównaniu do innych standardowych elektrycznych odpowiedników. Lydos Hybrid posiada także wyświetlacz, gdzie widoczna jest informacja o dostępności pierwszego prysznica. Aby uzyskać szybsze podgrzewanie wody, można zwiększyć wspomaganie grzałką elektryczną, aktywując funkcję Boost.

Pompa ciepła oraz grzałka elektryczna zapewniają efektywne i energooszczędne podgrzanie wody.
Pompa ciepła oraz grzałka elektryczna zapewniają efektywne i energooszczędne podgrzanie wody. Ariston

Łatwa instalacja i obsługa

Lydos Hybrid został tak zaprojektowany, żeby umożliwić idealne dopasowanie do wymagań instalacyjnych standardowego elektrycznego podgrzewacza wody. Co ważne, nie wymaga dodatkowych prac, jest kompatybilny z uchwytami i przyłączami standardowego elektrycznego podgrzewacza wody o tej samej pojemności zainstalowanego w domu. Do urządzenia można dokupić zdejmowany zbiornik wyposażony w kondensat o pojemności 6,3 litra. Tyle wystarczy, żeby pokryć około 7 dni zapotrzebowania użytkowania. Podgrzewacz można zainstalować także w warunkach, gdy nie jest możliwe podłączenie do kanalizacji rurki spustowej kondensatu.

Cichy tryb pracy w nocy

Urządzenie w pełni dostosowuje się do użytkownika nie tylko pod względem zapamiętywania jego preferowanej temperatury wody. Kiedy użytkownik idzie spać, Lydos Hybrid przełącza się w tryb nocny. Fabrycznie w urządzeniu ustawiona jest funkcja nocna w godz. 23-6, jednak można ten czas modyfikować w zależności od przyzwyczajeń. Pompa ciepła nie pracuje w godzinach nocnych. Woda podgrzewana jest wtedy grzałką, co sprawia, że urządzenie nie przeszkadza w nocnej regeneracji.

Czytelny wyświetlacz ułatwia intuicyjną obsługę urządzenia.
Czytelny wyświetlacz ułatwia intuicyjną obsługę urządzenia. Ariston

Łatwa konserwacja

Podgrzewacze wody w mieszkaniach to często urządzenia zakurzone, do których dostęp jest mocno utrudniony. W przypadku Lydos Hybird jest inaczej. Podgrzewacz bardzo łatwo utrzymać w czystości, która idealnie wkomponuje się w sterylność idealnej łazienki. Producenci zadbali o boczny dostęp do elementów grupy pompy ciepła dzięki demontowanym panelom bocznym obudowy.  Po instalacji zobaczymy także, że urządzenie minimalnie odstaje od ściany, dlatego powierzchni, które mogłyby gromadzić zabrudzenia praktycznie nie ma.

Długowieczność i bezawaryjność

Decydując się na zakup Lydos Hybrid, możemy być pewni, że urządzenie będzie służyło nam przez lata. Anoda aktywna zapobiega korozji zbiornika, a emaliowane grzałki elektryczne są mniej podatne na osadzanie się kamienia. Dzięki temu urządzenie niezawodnie służy przez długi czas. Zbiornik w czasie produkcji pokrywany jest emalią tytanową w temperaturze 850 stopni Celsjusza. Gwarancja na zbiornik obejmuje okres nawet do 5 lat. Podgrzewacz zapewnia wysoką sprawność nawet w przypadku występowania w wodzie czynników, które mogą powodować korozję. Każdy element elektroniczny zabezpieczony jest przed przenikaniem wody, co sprawia, że korzystanie z urządzenia jest bezpieczne.

Włoski styl i nowoczesny design

Tego typu urządzenia czasami ciężko dobrze wkomponować do mieszkania. W przypadku Lydos Hybrid jest jednak inaczej. Podgrzewacz został zaprojektowany we włoskim stylu. Producentów można pochwalić za przyjazny użytkownikowi design z zaawansowanym technologicznie panelem sterowania. Postępowanie patentowe dotyczące tego elementu już się rozpoczęło. Pomyślano także o niestandardowym wnętrzu. Urządzenie jest wyposażone w niewidoczne z zewnątrz przyłącza. Króćce hydrauliczne są całkowicie ukryte wewnątrz urządzenia.

Urządzenie łączy nowoczesny design z rozwiązaniami zapewniającymi wygodę użytkowania oraz wysoką efektywność.
Urządzenie łączy nowoczesny design z rozwiązaniami zapewniającymi wygodę użytkowania oraz wysoką efektywność. Ariston

Nagradzany w międzynarodowych konkursach

Lydos Hybrid podoba się nie tylko klientom, ale także jest doceniany w prestiżowych zagranicznych konkursach. Podgrzewacz otrzymał Good Design Award od Muzeum Architektury i Projektowania w Chicago. Nagrody Good Design przyznawane są od 1950 roku i co roku honoruje się nimi najlepiej zaprojektowane sprzęty producentów, którzy wykazują się innowacyjnością oraz doskonałością przy ich projektowaniu.

Testowany na całym świecie

Podgrzewacz Lydos Hybrid został stworzony na bazie doświadczeń zbieranych w wielu krajach świata. Długotrwała bezawaryjna praca urządzenia oraz pełne wsparcie techniczne zapewnione są przez światowego lidera w dziedzinie podgrzewania wody. Producenci posiadają centra badawczo-rozwojowe na całym świecie, co pozwala na doskonałe poznanie lokalnych potrzeb i opracowanie innowacyjnych rozwiązań globalnych. Urządzenie posiada gwarancję i dedykowany autoryzowany serwis, certyfikowany przez Ariston.

Dowiedz się więcej - Lydos Hybrid

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl