Nowoczesny materiał filtracyjny

Ewa Kulesza
Firma Sotralentz jest wiodącym producentem urządzeń i wyrobów z tworzyw sztucznych. Jako jedna z pierwszych firm na rynku europejskim, rozpoczęła produkcję przydomowych oczyszczalni ścieków. Specjalizuje się w tej dziedzinie już od ponad 30 lat, systematycznie unowocześniając proces produkcji i modyfikując wyroby.
Nowoczesny materiał filtracyjny

W ostatnim czasie firma wprowadziła do sprzedaży nowoczesny materiał filtracyjny stanowiący wypełnienie filtrów doczyszczających i złóż biologicznych (zastępujący dotychczas stosowaną pouzzolanę). Oferowany materiał wykonany jest z kształtek polipropylenowych (PP).

Kształtki polipropylenowe stanowią istotną konkurencję dla materiałów tradycyjnych. Przeprowadzone badania laboratoryjne wykazały bardzo wysoką skuteczność oczyszczania ścieków przy zastosowania tego typu wypełnienia. Dodatkowo, kształtki polipropylenowe wyróżniają się względem wypełnień naturalnych następującymi cechami:

 • mały ciężar (ich waga wynosi poniżej 2 kg, zaś taka sama pojemność pouzzolany aż 50 kg),
 • odporność na erozję – materiału nie ubywa z biegiem czasu (proces naturalny w przypadku kruszyw naturalnych) – nie trzeba go uzupełniać,
 • nowy sposób pakowania materiału – kształtki umieszcza się w specjalnych siatkach (rozwiązanie widoczne na zdjęciu), wkładanych do zbiornika. Ułatwia to montaż (kształtki dostarczane są razem z urządzeniem)
  i ewentualny serwis (ze zbiornika wydobywa się całą siatkę zawierającą kształtki).
Nowoczesny materiał filtracyjny

Kształtki polipropylenowe wraz z osadnikami gnilnymi były poddawane badaniom w laboratorium akredytowanym w ramach obowiązkowej procedury sprawdzającej efektywność oczyszczania, wymaganej do nadania znaku CE. Urządzenia uzyskały bardzo dobre wyniki tzw. testu perełkowego stosowanego przy badaniu przepustowości hydraulicznej osadników gnilnych. Efektywność oczyszczania została określona na poziomie 0,5-3,8 g perełek (przy dopuszczalnym wskaźniku wynoszącym 50 g perełek). Ponadto wykonane zostały rygorystyczne badania wytrzymałościowe, które potwierdziły dużą stabilność i wytrzymałość osadników na obciążenie naziomem o grubości warstwy do 60 cm.
W efekcie przeprowadzonych badań firma Sotralentz uzyskała prawo do znakowania swoich wyrobów znakiem CE, co oznacza, że produkowane są one zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN PN 12566-1/A1.

Z innych nowości wprowadzonych przez firmę Sotralentz warto wymienić:

 • nową konstrukcję króćca wlotowego do osadników – zastosowane rozwiązanie ułatwia dekompresję,
 • zmodyfikowany kosz filtracyjny zintegrowany z Epurbloc,
 • studzienkę zamykającą wyposażoną w sześć otworów wlotowych (w miejsce dotychczasowych trzech).

Podejmując decyzję o zakupie oczyszczalni przydomowej wybierajmy renomowane firmy, będące w stanie udokumentować odpowiednimi certyfikatami jakość oferowanych produktów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu jest posiadanie przez

Nowoczesny materiał filtracyjny

producenta:

 • znaku CE,
 • badań efektywności oczyszczania osadników, potwierdzonymi wynikami testu perełkowego,
 • Aprobata Techniczna IOŚ na elementy dodatkowe wchodzące w skład systemu oczyszczania.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sypialnia Krakowa ma swoje stawy. Niewidoczne i tajemnicze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-instalacje.pl e-instalacje.pl